Міністерство оборони Китаю провело переговори з НАТО щодо України та інших питань глобальної безпеки. Не виключено, що мова заходила і про переговори України з РФ.

Зокрема, у китайському оборонному відомстві повідомили, що сторони обмінялися думками з питань оборони між Китаєм і НАТО, а також щодо міжнародної та регіональної ситуації.

Це восьмий щорічний діалог військових штабів з питань політики безпеки між Пекіном і НАТО.

НАТО заявило, що на зустрічі обговорювали глобальні та регіональні ландшафти безпеки, «з акцентом на незаконне вторгнення Росії в Україну, морську безпеку і питання, що викликають загальну заклопотаність».

Обидві сторони погодилися з «цінністю продовження взаємодії», додали вони.

Минулого року Північноатлантичний альянс заявив, що хоча Китай не є «супротивником», він кидає виклик інтересам, безпеці та цінностям членів НАТО своїми «амбіціями і примусовою політикою».

До того ж останнім часом Китай активізував зусилля щодо «миротворчих ініціатив» щодо врегулюванні російсько-української війни. Однак це не означає, що Україну схилятимуть до переговорів на умовах Росії.

«Наші партнери, насамперед США, принаймні діюча адміністрація, і Європа чудово бачать, що зараз не час розпочинати переговори. Тому що в поточній воєнній ситуації Росія вестиме їх лише на своїх умовах. А мир на російських умовах неприйнятний для нас і значною мірою не влаштовує Захід», — додав політолог Володимир Фесенко.

За його словами, якщо зараз піти на такий мир, Росія почне нахабніти, висувати ультиматуми або піде війною проти деяких західних країн.