Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що підтримує вступ України до НАТО.

«Україна заслуговує на членство в НАТО. І я хочу знову підкреслити один момент у вашій присутності: ніхто не програє при утворенні справедливого миру», — заявив Ердоган.

Лідер Туреччини заявив, що несправедлива війна Росії ведеться всупереч міжнародному праву.

«Український народ на 500-й день війни, який ми незабаром зустрінемо, сміливо захищає територіальну цілісність та незалежність країни. З самого моменту, коли почала проявлятися небезпека зіткнення, ми доклали всіх можливих зусиль, щоб запобігти війні. І починаючи з днів, коли напруга перетворилася на гарячі сутички, ми оголосили про свою відторгнення від цієї несправедливої ​​війни, всупереч міжнародному праву», — сказав Ердоган.

Президент Туреччини підкреслив, що з часів анексії Криму його країна виступає за територіальну цілісність України. Ердоган також зазначив, що його країна допоможе з відбудовою України.

«Від анексії, що суперечить міжнародному закону Криму донині, ми оголошуємо всі платформи про нашу підтримку територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Однією з важливих причин, чому ми з упевненістю дивимося на майбутнє України, є те, що кримські татар вперто борються за свободу своєї країни», — заявив президент.

Президент Туреччини також висловився за те, щоб зернова угода була продовжена після 17 липня, коли завершиться термін її дії.

Крім того, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна веде роботу над продовженням “зернової угоди” на два роки

“Ми продовжуємо роботу по зерновому коридору. Ми працюємо над його продовженням після 17 липня. Ми хочемо продовження принаймні на 3 місяці. Ми чекаємо на це, і будемо докладати зусиль, щоб збільшити термін дії угоди на 2 роки”, – зазначив Ердоган.

За словами Ердогана, питання “зернової угоди” сьогодні обговорювалося з Володимиром Зеленським, а у телефонному режимі президент Туреччини хоче обговорити цю тему з очільником РФ Володимиром Путіним.

“Я бажаю продовження зернової ініціативи. Я впевнений, що всі зацікавлені сторони розуміють глобальну відповідальність цієї ініціативи”, – додав він.

Відзначимо, що відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана з представниками ЗМІ.

«Ми з паном президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом детально обговорили ситуацію в нашому Чорноморському регіоні, в Європі загалом”, – зауважив український лідер Володимир Зеленський.

“Маємо однакове бачення того, що ніхто не має права навʼязувати нашим державам і народам будь-що в Чорноморському регіоні, що не відповідає інтересам наших держав і народів. Чорне море – має бути простором безпеки та співпраці, а не війни та будь-яких криз чи так званих «заморожених конфліктів», які можуть у будь-який момент знов розпалитись та ударити по життю і людях. Вдячний Туреччині за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України”, – підкреслив український президент.

“Звичайно, торкнулися сьогодні ключових питань нашої співпраці в межах НАТО, зокрема підготовки до саміту Альянсу у Вільнюсі. Я в розмові порушив питання щодо запрошення України в НАТО, і я був радий почути, що президент Ердоган сказав, що Україна заслуговує стати членом НАТО”, – зазначив Зеленський під час зустрічі президентів.