Російська Федерація блокує Азовське море для суден, які йдуть в українські порти. З літа 2018 року прикордонники РФ на декілька днів затримують торгові судна, пише ВlackSeaNews.
Найзухваліші затримання суден росіянами здійснювалися у період з травня по серпень 2018 року.
Ситуація змінилася вересні 2018 року, коли до порту Бердянськ надійшли МБАК "Лубни" та "Кременчук". Катери відразу почали операції з супроводу торгових суден до українських портів.
Один з конфліктів відбувся коли українські катери завадили росіянам зупинити Болгарське судно, яке вийшло з Маріуполя.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Подібний випадок трапився за місяць до нападу росіян на МБАК "Бердянськ", Нікополь" та буксир "Яни Капу". Тоді українські прикордонники не дали російській Береговій охороні зупинити два ліванські суховантажники.
З цього часу зупинки кораблів безпосередньо у морі припинилися.
Зменьшилася також і тривалість штучних затримок. В грудні вона склала 65,1 години на судно у порівнянні з 124, 2 години на судно у листопаді. Але ситуація все ще відрізняється від доблокадної, коли затримка була декілька годин, а не днів.
У грудні 2018 року Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ раптом пропустила всі кораблі, що чекали на вхід та вихід з протоки.
Причиною пропуску був брифінг, який проводили перший заступник керівника департаменту Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ віце-адмірал Олексій Вольський і начальник слідчого управління ФСБ Михайло Шишов.
На ньому Вольський заявив, що у період з 1 квітня по 1 грудня через Керченську протоку пройшли 18 783 судна. З його слів прикордонники РФ оглянули 2052 корабля й більшість з них йшла до портів Росії на Азові.
"Очевидно, що в російські порти кораблів заходило більше. Ні про яку блокаду мови не може йти", – сказав він.
Ці слова були сказані після захоплення українських військових катерів 25 листопада. Тоді США та країни ЄС активно обговорювали введення нового пакету санкцій. Вони були б направлені проти російських портів, судновласників та суден.
Повторили це 13-14 грудня коли через протоку мали пройти кораблі що йшли в порти ЄС та належали європейським компаніям.
"Це підтверджує наш давній висновок – санкції починають працювати ще до їх введення, на етапі обговорення", – коментує ситуацію керівник моніторингового проекту БФ "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко