Міністерство освіти і науки України подало на громадське обговорення проект типового навчального плану для 10-11 класів, який передбачає практично повне виключення з обов'язкової програми (інваріантної складової) точних і природничих наук. Проект опублікований на сайті міністерства, – передає Копуція Інфо
Популярне: З’явились кадри вбивства матір’ю доньки в Енергодарі! Відео, яке не можна дивитись без сліз!
Варто зазначити, що документ передбачає насамперед істотне скорочення інваріантної (тобто обов'язковою для всіх навчальних закладів) складової навчального плану і збільшення варіативної. Якщо раніше на інваріантну складову припадало 29,5 навчальних години на тиждень, а на варіативну — 8,5 годин, то тепер інваріантна складова для 10 класу буде налічувати 20,5 годин, а варіативна — 17,5. По ідеї, це повинно дозволити навчальним закладам більш гнучко підходити до конструювання навчальної програми.
Впадає в очі, що з інваріантної частини зникли такі предмети, як фізика, хімія, біологія, географія, інформатика: всі ці предмети винесені у варіативну складову навчального плану.
Що ж стосується алгебри і геометрії, на які раніше у навчальних планах виділялося 4 години на тиждень у 10-му класі і 5 годин — в 11-м, то тепер замість них буде об'єднаний курс «Математика», на вивчення якого в інваріативною частини програми відводиться 3 години на тиждень.
Основи природничих наук школярам викладатимуть у рамках об'єднаного курсу «Людина і природа», на вивчення якого відводиться 3 години на тиждень.
Також об'єднують в один курс історію України та всесвітню історію (в сумі — 2 години на тиждень проти 2,5 годин на два предмета в сумі раніше), а також українську та світову літературу (теж дві години в сумі проти чотирьох годин раніше). Зате збільшується час на заняття фізкультурою: 3 години на тиждень замість двох.
Можна подумати, що реформа не створить особливих проблем у вивченні точних і природничих наук у школах і класах з поглибленим вивченням цих предметів. Однак при цьому вивчення предметів природничо-наукового циклу в класах і школах гуманітарної спрямованості буде зведене до абсолютного мінімуму.