Корисне про пенсії: як підвищити власні можливості на придбання виплат.
Пенсійна система в Україні працює так, що люди пенсійного віку набувають пенсії за результат пенсійних вкладів трудящих в даний час людей, а не грошей, зібраних за період роботи. Однак, обсяг пенсії залежить від вкладів, сплачених за період роботи.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Пенсійна реформа, що почалася ще в 2017 році, враховує як збільшення пенсій, так і підвищення робочого стажу, необхідного з метою виходу на пенсію. На ділі значних надбавок до пенсій велика частина людей пенсійного віку не відчули. Підтвердженням цьому є те, що 52% людей пенсійного віку мають пенсію менше 2000 гривень.
А ось підвищення стажу розбурхало суспільство.
Тим, у кого трудового стажу недостатньо, буде необхідно працювати більше. При наявності з 15 аж до 25 років страхового стажу в 2018 році можливо відправитися пенсію в 63 роки. Відповідно до цього, в 2028 році з метою виходу на відпочинок в даному році необхідно буде володіти з 25 аж до 35 року стажу.
Той, хто саме після досягнення 65-річного віку ніяк не матиме 15 років стажу, придбає муніципальну суспільну підтримку.
Підвищені вимоги до стажу подіють на багатьох майбутніх людей пенсійного віку, прогнозуються великі категорії жителів з незадовільним стажем. Хто саме виявиться в зону ризику?
- найняті співробітники без офіційного оформлення;
- самостійно зайняті, неоформлені як платники податку;
- селяни, які займаються в особистому господарстві;
- робочі мігранти, трудящі в інших державах.
На сьогоднішній день співвідношення людей пенсійного віку і платників пенсійних відрахувань критичне. Громадських вкладів ніяк недостатньо для виплати пенсій, з цієї причини дефіцит Пенсійного фонду фінансується з бюджету. Підвищення числа платників пенсійних внесків за рахунок тих, хто в даний час ухиляється платить їх тільки частково, здатне лише трохи послабити і відкласти проблему бідності серед людей пенсійного віку. Адже є невтішні демографічні спрямованості: народжуваність спадає, молоде покоління емігрує, а населення старіє.
Тому так само як придбати пенсію в 60 років? Відповідь щодо простий: працювати офіційно і оплачувати громадські вклади. Найменший громадський внесок в 2019 році – 918 грн на місяць. Без допомоги інших зайнятим для цього достатньо оформитися бізнесменами, загальний податок для «спрощенців» першої категорії в поточному році – не більше 185 грн на місяць.