У Кабміні анонсували нову програму верифікації пенсій. Згідно з новими правилами перевірки і умов отримання виплат, деяких з нас будуть позбавляти пенсій і соцвиплат. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Джигирей.

В яких випадках позбавлятимуть пенсій?

Основною причиною позбавлення виплат як і раніше залишаються підроблені документи. Також пенсій будуть позбавляти в тому випадку, якщо громадяни виїдуть за кордон або на окуповану територію. До цієї категорії також потрапляють ВПЛ (внутрішньо переміщені особи), які не можуть підтвердити факт фізичного проживання на «вільній» території.Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Фактично всі переселенці-пенсіонери, які іноді відвідують ОРДЛО, можуть виявитися в категорії громадян, яких можуть позбавити пенсій. Нова програма верифікації пенсій спрямована на те, що допомогу отримували ті, кому вона дійсно необхідна. У міністерстві фінансів заявляють, що завдяки такій програмі, в 2017-2018 роках вдалося заощадити 14 млрд гривень.