Укрпошта і коронавірус: як епідемія впливає на доставки з Китаю
Новини про нову смертоносну епідемію (2019 nCoV) не вщухають ось уже другий місяць. Щодня нам повідомляють страшні статистичні дані, в яких цифри смертності від коронавірусної інфекції стрімко зростають. І хоча Китай розташований дуже далеко від України, це жодним чином не гарантує того, що сюди він не потрапить.
Країною ширяться чутки про те, що вірус може потрапити сюди у звичайній посилці з Китаю. Саме тому українці, які полюбляють китайський онлайн-шопінг наразі стали дуже обережними. І якщо комусь залишається ще тільки відстежувати посилку Укрпошти з Китаю, то іншим уже дуже боязно йти до відділення та забирати свій пакунок.
Щоб трохи розвіяти питання, що стосуються роботи «Укрпошти» в умовах поширення 2019 nCoV, спробуємо дати відповідь на кілька питань.
Чим небезпечна коронавірусна інфекція?
Коронавірус — це ціле сімейство вірусів, що включає більше ніж 30 видів. Види об’єднані у 2 підродини. Вони можуть заражати не тільки людей, але й тварин: котів, собак, птахів, свиней та велику рогату худобу.
Симптоми інфекції дуже схожі на звичну застуду. Проте дуже швидко вражає внутрішні органи людей та тварин, і, в перше чергу, легені. Вірус з’явився на китайському ринку морепродуктів (м. Ухань). Наразі ринок закрили на карантин. там постійно проводяться знезаражувальні заходи.
Китайські вчені попередньо повідомили, що найбільш імовірним резервуаром для 2019 nCoV в дикій природі є змія. Коронавірус мутував в організмі тварини, після чого отримав можливість заражати людину. Найбільше стурбованість викликає те, що новий вірус не дає пояснень щодо того, як він впливає на людину.
Коронавірус: як передається?
Вважається, що китайський коронавірус 2019 nCov передається повітряно-крапельним шляхом: потрапляє в організм людини через слизову оболонку носа. Відбувається це через дотик до брудних поверхнях з наступним торканням руками очей, носа або рота.
Загрозу становлять кашель зараженої людини, а також контакт з забрудненими поверхнями. Інфекція викликає розлади травного тракту. Вірус особливо небезпечний для літніх людей та тих, хто має ослаблену імунну систему, хворий на супутні захворювання, наприклад: цукровий діабет, хронічні захворювання легень тощо.
Хвороба, викликана вірусом 2019 nCoV, може протікати безсимптомно, а може — у формі легкої застуди. Трапляються важкі форми з ризиком смерті. Першими симптомами є висока температура, кашель, задишка.
Більшість загиблих через цю хворобу мали прогресуючу гостру дихальну недостатність, через що виникла смерть. Якщо пацієнта вчасно не під’єднати до апарату штучної вентиляції легенів, він починає задихатися та помре.
Лікарі та журналісти іноді описують це захворювання як атипову пневмонію, що нагадує про епідемію 2002-2003 років. У Всесвітній організації охорони здоров’я зазначили, що інкубаційний період 2019 nCoV може тривати від двох до 12 днів.
Чи можна заразитися інфекцією через посилки з Китаю
У ЗМІ знову поширилися чутки про те що, коронавірусна інфекція живе певний час на поверхні металевих, дерев’яних, паперових поверхонь. Однак вірогідність прихопити небезпечний коронавірус через посилку з AliExpress вкрай мала. 2019 nCoV повністю руйнується при температурі 56 градусів за Цельсієм, а при 37 градусах дезактивується приблизно за 15 хвилин.
Вірус здатний заразити живий організм, поки знаходиться в аерозольній формі. За короткий проміжок часу краплі, які утворилися в результаті кашлю хворої людини, висихають на поверхні предметів. А це деактивує багато частинок вірусу. Концентрація тих частинок, які залишаються активними, зазвичай дуже низька для зараження людини.
У зовнішньому середовищі, як правило, вірус живе кілька годин. Ситуація, при якій би він мутував і став більш стійким, вкрай малоймовірна. Тому боятися, що інфекція приїде до вас разом з китайською посилкою, не варто. Навіть якщо інфікований продавець чи пакувальник чхнули поблизу посилки в Китаї, доки товар дійшов в Україну, усі живі організми на його поверхні загинули.
Чому «Укрпошта» припинила доставку посилок з Китаю?
На початку лютого компанія «Укрпошта» повідомила про припинення доставки посилок з України в Китай, а через кілька днів — з Китаю в Україну. Знову розпочалась масова паніка. На «Укрпошті» ще активніше запрацював сервіс відстеження поштового відправлення. Адже багато людей встигли замовити товари з китайських торговельних майданчиків. І тепер вони можуть не отримати свої покупки.
Однак національний оператор поспішив роз’яснити цю ситуацію. Керівництво офіційно вибачилось перед клієнтами за затримки. Єдина причина припинення доставки полягає у тому, що скасовано багато авіарейсів між українською та китайською столицями. Літаки затримуються, або ж взагалі їх скасовують. І щойно з’явиться можливість, усі посилки будуть доставлені в Україну.
Аж ось у понеділок, 17 лютого 2020 року, «Укрпошта» повідомила, що транспортування вантажів між країнами відновлено. Адже кількість посилок знову почала зростати, а також авіакомпанії почали пускати літаки. Тому жодних хвилювань бути не може.
Чи можна забирати посилки з Китаю?
Не варто звертати увагу на жарти у соцмережах та хвилюватися, що у посилці з AliExpres до вас приїде 2019 nCoV. Тим більше, не потрібно вірити чуткам, що національний оператор спалює посилки з Китаю.
Керівництво «Укрпошти» постійно нагадує про це українцям та заперечує можливість передачі китайського коронавірусу через поштові пакунки. В Україну з Китаю посилки йдуть довго, а інфекція гине без живого середовища вже за 48 годин. Тому можна сміливо забирати на пошті свій товар, що прибув з Китаю.
Як відслідкувати посилку «Укрпошта» з Китаю, якщо вона затримується?
Проте багато українців й досі не можуть дочекатися своїх відправлень з КНР. Адже тисячі пакунків чекають своїх авіарейсів. Такі затримки, звісно, навіюють хвилювання. І клієнтам компанії «Укрпошта» залишається тільки за допомогою трек-номера відслідковувати товар у дорозі. Якщо ви втомилися постійно вбивати трек-код у поле пошуку, та шукати місцезнаходження вашої посилки, пошуки займають багато часу та відволікають від важливих справ, краще скористатися сервісом Posylka.net. Зареєстрованим користувачам ресурс дозволяє відстежувати до 30 відправлень одночасно, а трек-номер залишається в пам’яті. поки ви не отримаєте посилку.
А якщо завантажити мобільний застосунок Posylka.net на свій смартфон, то вам взагалі буде достатньо вбити код трек з «Укрпошти»один раз, щоб відстежити лист чи посилку. Надалі сервіс вам сам повідомлятиме про зміни у статусі вашого відправлення в автоматичному режимі.