Допомоги потребує 8-річний Ілюша Невеселий з Миколаївщини, який бореться за кожне слово і за кожен рух. Чотири роки тому життя хлопчика змінив укус бджоли – далі були зупинка серця, дві коми та операції у різних країнах світу. Медики зробили, здавалось би, неможливе. Ілюша сам дихає, навіть почав керувати своїм тілом. Утім, щоб запустити процес відновлення – потрібна спеціалізована реабілітація.

Він все розуміє, але не може відповісти і поворушитися. Чотири роки тому хлопчика вкусила бджола. Через сильну алергічну реакцію почалися судоми та зупинка дихання. Далі – три роки реанімації і  залежності від апарата штучної вентиляції легенів. «Ми за цей час не бцли вдома. Кожен ранок я йшла до реанімації і молила Бога, щоб хоча б щось могло змінитися. Ми боролися за багато, навіть за вдих дитини», – розповідає мама хлопчика Ганна.

Зупинка серця, дві коми. Аби малюк задихав –  вживили у діафрагму стимулятор, який змушує його легені працювати. На операцію в Німеччині збирали гроші усім миром. Батьки продали все своє майно. Але змогли вирвати сина із реанімації додому. Придбали все необхідне обладнання – тепер підключають за потреби.

Хлопчик любить іграшки зі звуком і обов’язкову зарядку. Пів року тому Ілюші прооперували ніжки, щоб їх розпрямити.

Аби допомогти братику сестра Катя три роки тому почала навчатися на логопеда-дефектолога. Удома відпрацьовує усі набуті навички і навчає цьому маму.

Після трирічної реанімації – атрофувалися всі м’язи і функції організму. Найменший рух дається хлопчику важко. Утім, попри складний діагноз він почав напрочуд швидко відновлюватися – кажуть медики. «Гіпоксія через клінічну смерть, він більше реагує, більше сміється, він почав сидіти, починає трошки тримати голівку, починає рухати ручками, ніжками. Іллі необхідна реабілітація», – розповідає лікар-реаніматолог Олеся Тверда.

Якщо запустити інтенсивний процес відновлення, Ілюша навіть зможе говорити, кажуть медики. Батьки знайшли реабілітаційний центр в Україні, але грошей зовсім немає. Все зароблене батьком  – йде на щомісячне лікування сина. «Повний місяць коштує 154 тисячі гривень. Це дуже страшно, коли розумієш, що дитині особисто я не можу допомогти і що всюди стоять гроші. Я мрію просто, щоб моя дитина мене обняла своїми ручками», – каже мама хлопчика.

У родині понад усе хочуть, полегшити малюку біль і нарешті знову почути від нього перші слова. І щиро сподіваються, що добрі люди їм допоможуть. 

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк

5168 7427 3313 3643

Невесела Анна Миколаївна

https://www.facebook.com/groups/1805921576369520/