Конфлікт Зеленського і Ахметова набирає обертів.
“Як відомо, Ахметов серйозно вклався в «зелену енергетику» (ВДЕ), яка в Україні найдорожча в Європі і одна з найдорожчих у світі. Держава заборгувала усім виробникам ВДЕ близько 22 млрд грн, і от на днях Укренерго розмістило євро-облігації на 19 млрд грн і перерахувало їх ГарПок (компанія Гарантований покупець), який і має виплатити їх інвесторам”, – пише на своїй сторінці у Фейсбук блогер Євген Прокопишин.
І далі він пояснює, що:
“Проблема в тому, що приблизно 1/3 цих коштів має міти ДТЕК (Ахметова). І от на днях ГарПок почав виплачувати борги, але ОП дав вказівку Уряду, щоб ДТЕК не виплачували нічого, поки компанія олігарха не припинить енергетичний шантаж. В той же час керівник ГарПок відмовився це доручення виконувати і почав перераховувати ДТЕК мільярди. Уряд відразу втрутився і через Ощадбанк (кудою йшли перерахунки) зупинили транзакції, а керівника ГарПок звільнили на екстреному засіданні Уряду.
ВАЖЛИВО: все, крім сум та звільнення, є чутками з різних джерел, а не офіційною інформацією!
Також, за тими ж чутками, виплати іноземним інвесторам проходять планово,тобто заблокували лише виплати ДТЕК, на який, очевидно, і працював уже екс-керівник ГарПок.
ОП ж попереджав найбагатшого олігарха, що терпіння у Держави уже закінчується і пора олігарху встати на законний шлях, тому що, коли у Держави закінчиться терпіння, то думати уже буде пізно, схоже, що олігарх занадто впевнений у собі і не готовий жити по Законам — це велика помилка”, – у завершенні наголошує блогер.
Вже не одноразово наголошувалося, що відносини між президентом Зеленським та Рінатом Ахметовим протягом останніх місяців різко погіршилися та фактично дійшли до стану війни. Тут варто згадати і про заяви, що РНБО знову займеться схемою “Роттердам плюс” (принаймні, цю тему обговорюватимуть), і погрози якимсь “олігархам” та їхнім телеканалам у нещодавньому відеозверненні президента Зеленського. З якого можна зробити висновок, що провину за ситуацію в енергетики влада спробує покласти на Ріната Ахметова.
«Закон про олігархів», відставка спікера парламенту Дмитра Разумкова, загроза санкцій, а ще різка манера спілкування, яку представники влади нібито дозволяли собі у розмовах з Ахметовим і його людьми, та фінансове зохочення і тиск, який нібито чинять наближені до «олігарха» люди на окремих депутатів та високопосадовців – усе це, за даними журналістів «Української правди», призвело до погіршення стосунків між найбагатшим українцем Рінатом Ахметовим та шостим президентом України Володимиром Зеленським, тож зараз все виглядає як «репетиція війни».
«Команда олігарха ще не так давно була готова дослухатись до бажань ОПУ. Після появи «закону про олігархів» таку готовність як водою змило», – йдеться у матеріалі «Української правди».
Журналісти зазначають, що за останній місяць тональність політичних шоу на телеканалі «Україна 24» (головному медіаресурсі медіахолдингу Ахметова) різко змінилася: вони «стали неочікувано критичними до влади». А це, резюмують в УП, – один із доказів того, що між Зеленським та Ахметовим нині не все гладко.
Не останню роль у погіршенні цих стосунків, як зазначають автори матеріалу, відіграло і те, що команда Зеленського все частіше почала переходити межі у спілкуванні з великим бізнесом (зокрема, і з олігархами).
Небезпека для Ахметова полягає і в тому, що, за даними «Української правди», на нього можуть накласти санкції або ж націоналізувати частину його активів.
«Є різні ідеї. Але він правда може догратись. Не за медійку. Але за дестабілізацію парламенту», – цитують одного з високопоставлених членів «ЗЕ-команди» журналісти УП.
За даними їхніх співрозмовників, негативний вплив Ахметова на Верховну Раду полягає у тому, що переговорники від його групи нібито «фінансово заохочують» депутатів та чиновників або підключають медіа-ресурси до їх відкритого залякування.
“Ахметов входить у стан протистояння після підписання Зеленським антиолігархічного закону і дає можливість висловитися всім опонентам чинного президента. Не треба забувати: Ахметов ніколи не робить ставку на когось одного, це не його підхід, а завжди диверсифікує, розкладає яйця по різних кошиках. Може допомагати будь-кому, якщо побачить потенціал”, — зазначає також Петро Олещук.
Активна фаза протистояння олігарха та влади може припинитися лише у випадку, якщо їм вдасться домовитись.