Глава комітету з розвідки Палати представників США Адам Шифф вважає дуже ймовірним російське вторгнення в Україну. За його словами, це лише наблизить НАТО до кордонів держави-агресора. На його думку, це потужний стримувальний фактор від нападу.
Про це він сказав в інтерв’ю CBS News.
«Потужним стримуючим фактором є розуміння того, що якщо вони вторгнуться, це наблизить НАТО до Росії, а не віддалить її. Що ми перемістимо більше активів НАТО ближче до Росії. Це матиме протилежний ефект тому, чого намагається досягти Путін», – зазначив він.
Шифф додав, що не розуміє мотивації президента Росії Володимира Путіна.
«Я боюся, що Путін, швидше за все, вторгнеться в Україну. Я все ще відверто не розумію всієї мотивації того, чому він зараз це робить, але він безперечно, схоже, має намір це зробити, якщо ми не зможемо переконати його у зворотному», — сказав конгресмен.
За його словами, стримати главу російської держави зможуть лише санкції такого рівня, «якого Росія ніколи не бачила».
“Я думаю, що більшою мірою найважливішим [фактором стримування] будуть секторальні санкції”, – пояснив конгресмен. До речі, Глава Білого дому вже попередив Путіна про запровадження масштабних санкцій економічного, фінансового та політичного плану в разі подальшої ескалації ситуації навколо України. Про це йшлось у телефонній розмові лідерів 30 грудня 2021 року.
Нагадаємо, 2 січня Президенти України і США Володимир Зеленський та Джозеф Байден обговорили спільні дії задля недопущення ескалації, реформи та деолігархізацію.
«Президент Байден ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії в Україну», – зазначила в пресрелізі речниця Білого дому Джен Псакі.
Лідери висловили підтримку дипломатичним зусиллям, які стартують наступного тижня. Ідеться про двосторонній діалог зі стратегічної стабільності, залучення НАТО в рамках Ради Росія – НАТО та ОБСЄ.
Президент Байден наголосив на прихильності Сполучених Штатів, їхніх союзників і партнерів принципові «нічого про тебе без тебе», ідеться в повідомленні. Він підтвердив прихильність США суверенітетові та територіальної цілісності України, а також висловив підтримку заходам щодо зміцнення довіри з метою деескалації напруженості на Донбасі та активної дипломатії – для реалізації Мінських угод та підтримки Нормандського формату.