Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм підкреслив, що затримані у справі про вбивство співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк – "усього лише інструмент у чиїхось руках".
Організатори, замовники і виконавці вбивства співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк досягли своєї мети – смерті чиновниці. Про це у Facebook заявив нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
Він заявив, що причиною смерті Гандзюк не можна вважати тромб, як про це пишуть ЗМІ.
"Гандзюк померла не від тромбу і не від лікарської помилки. Клінічна причина її смерті узагалі не має значення. Тому що це – не просто смерть у лікарні. Це результат успішного замовного вбивства літрою кислоти. Катя не пережила жорстокого нападу, від якого система намагалася відмахнутися. Так, убивць та організатора знайшли. Після протестів. Але у підсумку в них усе вийшло: вони хотіли її вбити, і вони це зробили", – написав Найєм.
Політик підкреслив, що затримані у справі Гандзюк – "усього лише інструмент у чиїхось руках".
"І цей хтось живе, ходить по землі і чекає, як і що ми будемо робити. А разом із ним за нами спостерігають сотні інших, готових учинити так само – замовити активіста, журналіста чи політика, але з якихось причин ще не зважилися. Вони чекають: чи приймемо ми цю приреченість, чи стануть для нас нормою жорстокі вбивства громадських діячів, чи ні – і ми готові цьому протистояти", – додав депутат.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Найєм переконаний, що вбивць можуть зупинити тільки дії і реальна реакція.
"Тому я закликаю журналістів: будь ласка, не пишіть про смерть Каті. Це вбивство. Я прошу активістів та громадських діячів: хлопці, наші емоційні пости нічого не вирішують і не знімають тягаря відповідальності. Усе й надалі буде так, як є, якщо ми будемо стояти осторонь і вважати акції, протести і проблеми колег не своїми проблемами. Я звертаюся до правоохоронних органів: називаймо речі своїми іменами, а якщо не можете, треба йти у відставку. Тому що підміна понять убиває ще більше людей", – написав він.
Депутат додав, що зараз "під питанням базова фундаментальна потреба людини почуватися у безпеці".
"Ми звикли задовольняти потребу у свободі час від часу, не щодня, а коли вдасться. Із безпекою так не вийде", – заявив Найєм.