Сьогодні, через тиждень після Трійці починається Петрів піст, один з чотирьох багатоденних постів церковного року у віруючих візантійського обряду, – передає Корупція Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО! Велика кількість новоприбулих бойовиків на Сході України наводить жах на всю країну

За легендою, апостол Петро ввів піст на прохання жінок – щоб чоловіки менше їли масла, сиру, молока і сметани

Тривалість цього посту залежить від Великодніх свят: чим Великдень наступає раніше, тим піст буде довшим. Якщо пізніше, то коротшим. Петрів піст закінчується 12 липня, на свято Петра і Павла. Відповідно, іноді він може тривати 8 днів, а іноді і 42.

Ритуальною їжею вважалися так звані Мандрики – коржики з пшеничного тіста, з додаванням сироватки, сиру і яєць. Кожна господиня прагнула зробити перші зажинкі з нового врожаю ячменю.

Як проводити піст

Цей пост не є дуже строгим. Так, можна їсти їжу рослинного походження з олією (але тільки не в понеділок, середу і п'ятницю), а також рибу (по суботах і неділях), тому як святий апостол Петро вважався покровителем рибалок.

Під час цього посту також заборонено вінчати молодят і хрестити дітей. Кожен віруючий повинен хоча б один раз причаститися і сповідатися. Після закінчення поста в народі відзначали свято апостолів – Петра і Павла.

Закінчення посту

До свята потрібно забратися в будинку, повісити чисті рушники, поміняти ліжку. На церковну службу зазвичай йдуть з квітами і віночками, прикрашеними червоними маками.

У церкві заведено святити обрядовий хліб, спечений напередодні.