Сьогодні, 7 січня 2024 року, ворожі втрати на напрямку Авдіївки вражають своїм масштабом — сотні знищених та непрацездатних бронетехніки противника.
Про це повідомив представник 110-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України імені генерал-хорунжого Марка Безручка, Антон Коцуконь, під час телемарафону.
Він підкреслив, що ситуація на напрямку Авдіївки залишається складною, але контрольованою. За його словами, після тимчасового затишшя ворожі атаки стали активнішими, і ворог почав використовувати більш масштабні атаки, час від часу залучаючи свою бронетехніку.
«Наші хлопці з великим натхненням, завзяттям і з превеликим задоволенням щодня їх нищать пачками, величезними кількостями, як особовий склад, так і бронетехніку», — наголосив Коцуконь.
При цьому додав, що підбиті сотні одиниць російської бронетехніки іржавіють в посадках, зокрема, ворог втратив лише танків понад 200 одиниць на Авдіївському напрямку.
«Якщо дивитися по цифрах втрат по бронетехніці, то не кожна країна Європи має взагалі таку армію з такою кількістю техніки, яку росіяни втратили тільки на Авдіївському напрямку», — наголосив він.
За його словами, через те, що російські окупанти на полі бою не можуть чогось особливо показати, то останнім часом вони почали дуже масовано бити ракетами по тилових містах, зокрема, по Покровську, по Мирнограду.
«Останнім часом кожної ночі масовано ворог закидує ракетами саме тилові міста», — додав спікер.
Коцуконь також розповів, що окупанти здебільшого FPV дрони використовують у світлу пору доби, але останнім часом помічено, що вони їх обладнують тепловізорами для нічної роботи. Це здорожує виріб майже вдвічі, але завдяки цьому дрон може літати в темну пору доби.
«Росіяни ними намагаються контролювати дороги, щоб полювати за технікою, що пересувається. Але наші хлопці також придумують різні речі, які протидіють цим дронам. Таке нескінченне протистояння меча і щита — коли з’являється щось нове серед ударних дронів, то і з’являється і те, чим можна цьому протистояти», — розповів він.
Він, що була історія, коли двома дронами зупинено штурм ворога — просто окупантів «закошмарили», і вони відійшли.
Тим часом офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров в ексклюзивному інтервʼю заявив, що загострення в Авдіївці може відбутися й цього потрібно очікувати.
Водночас слід розуміти, каже експерт, що сили ворога, зосереджені в районі Авдіївки, наразі виснажені. Їм потрібно підтягнути свіжі резерви, техніку, яку вони підвозять, як правило, з інтервалом у 7-10 днів.
«Я також бачу певний сплеск у статистиці, у зведеннях нашого Генерального штабу втрат ворога. Тому що, як правило, противник одразу ж кидає резерви на поле бою», – відзначає Крамаров.
Безумовно, зараз нам потрібно отримати допомогу від наших західних партнерів у вигляді боєкомплекту. В період умовного зниження інтенсивності бойових дій це критично необхідно, не кажучи вже про іншу зброю, танки, артилерію тощо.
«Наразі дуже й дуже необхідним був би просто повний боєкомплект. Так ми змогли б краще підготуватися до нової хвилі інтенсифікації бойових дій», – стверджує експерт.
Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив, що наразі окупанти намагаються тримати в напрузі усю лінію оборони цього міста. Він також прогнозує чергову хвилю загострення вже незабаром.