Наприкінці 2021 року може відбутись зустріч президентів Росії та України Володимира Путіна та Володимира Зеленського. Також є варіант, що переговори відбудуться на самому початку наступного року.
Про це повідомило джерело РБК-Україна в оточенні Зеленського, йдеться в матеріалі “Токсичні відносини. Що заважає зустрічі Зеленського і Путіна і навіщо вона потрібна”.
У матеріалі розповідають, що в Кремлі не хочуть підіймати теми Криму і Донбасу на переговорах двох лідерів. Однак на Банковій все одно вважають, що розмова можлива за всіма темами, адже Кремль вже торгується про порядок денний.
“Ми хочемо вийти на прямі переговори з Путіним. Цілком можливо зустрітися в кінці цього року або на самому початку наступного. Нам потрібно зрозуміти в принципі: ми можемо про щось домовитися чи ні”, – повідомило джерело видання.
Водночас українська делегація в ТКГ Донбасом готова повернутися до очних зустрічей, щоб зберегти конфіденційність переговорів. Але Мінськ як місто для таких зустрічей – неприйнятне.
Про це заявив глава комітету Ради з питань правової політики й представник України в політичній підгрупі ТКГ Андрій Костін в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна»:
«Наші консультації з березня минулого року проходять у форматі відеоконференції. Тобто, на екрані знаходиться людина, а поруч з ним ще двоє. Тим більше, ніхто ж з нас не знає, хто ще в дійсності за екраном знаходиться. Це до питання про конфіденційність переговорного процесу».
Костін окремо акцентував, що українська сторона не розглядає можливість відновлення зустрічей в Мінську. На чому наполягає делегація РФ.
Водночас варто зазначити, що Якщо президент України Володимир Зеленський зустрінеться із президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним, розмова буде складною для другого.
Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба “РБК-Україна”.
“Якщо така розмова віч-на-віч відбудеться, я переконаний, що президент Зеленський вестиме її з наступальних позицій.
Для Володимира Путіна це буде складна розмова, адже президент України добре знає наші “червоні лінії” та строго захищатиме національні інтереси України”, – заявив очільник МЗС.
Зеленський не чекає “доброї волі”, а нав’язує власний порядок денний переговорів, сказав міністр.
“Україна веде активну дипломатичну боротьбу за повернення Донбасу й Криму на українських умовах. Ми активно працюємо з партнерами над організацією “нормандського саміту” й загалом створенням умов, які змусять Кремль піти на серйозні переговори щодо припинення агресії”, – заявив Кулеба.
За його словами, переговори Зеленського з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель 22 серпня в Києві надали новий поштовх динаміці в “нормандському форматі”.
“Саме після них ми розпочали новий етап активної дипломатичної роботи з підготовки “нормандського саміту” й хочемо провести його ще за участі Анґели Меркель”, – розповів Кулеба.
“Ми не сидимо в очікуванні. Росія маніпулює, бреше, Вона цинічна. Але іншої Росії немає. Саме така Росія веде війну й агресію проти України.
Тому потрібно вести переговори в усіх можливих форматах про припинення війни. Ми активно створюємо з партнерами умови, які змусять Росію її припинити. Навіть якщо для цього доведеться створити для неї серйозні проблеми”, – заявив міністр.