В аеропорту Харкова прикордонники затримали двох громадян Таджикистану, причетних до діяльності терористичної організації "Ісламська Держава" і які розшукувалися Інтерполом.

Про це повідомили УНН у прес-службі ДПСУ, передає Корупція Інфо.

Так, 24 червня в пункті пропуску "Харків-авіа" прикордонники Харківського загону під час оформлення рейсу сполученням "Стамбул-Харків" виявили двох громадян Таджикистану. На них при перевірці спрацювала база даних Інтерполу.

У таджиків прикордонники виявили відео-уроки на арабській мові, на яких зображені порядок і повна інструкція для виготовлення вибухового пристрою, який активується за допомогою мобільного телефону. Також на флеш-носіях був відео-файл з фото осіб мусульманської зовнішності зі зброєю. Крім того, у них була знайдена література екстремістського характеру. Згодом затримані пояснили, що планували влаштувати ісламську революцію в Таджикистані.

Про факт виявлення осіб поінформували Укрбюро Інтерполу в Києві. Встановлено, що затримані перебувають в міжнародному розшуку як особи, причетні до міжнародної терористичної організації "Ісламська держава".

Затриманих передано компетентним органам.