Восени може відбутися перелік звільнень та ротацій серед чиновників.
Про це у Telegram повідомив нардеп VIII скликання Борислав Береза з посиланням на власні джерела в Офісі Президента.
За його словами, Ірина Венедіктова готується покинути посаду генерального прокурора та стати міністром юстиції. Разом із нею мають піти також її заступники.
Береза повідомляє, що на місце Венедіктової має прийти чинний очільник СБУ Іван Баканов.
Крім того, за словами екснардепа, західні партнери вимагають зняти Андрія Єрмака з посади очільника Офісу Президента, бо вважають його агентом ФСБ.
“Щоб зняти напругу, Єрмака можуть перевести на посаду секретаря РНБО. Адже йому не важливо з якої посади правити і бути регентом для Зеленського. Але це ще не остаточне рішення, а лише варіант”, – зазначає Береза.
Колишній депутат підкреслює, що на вересень готують чималу кількість звільнень і ротацій й “осінь буде весела”.
Окрім того, раніше повідомлялось, що міністр юстиції Денис Малюська допрацює на посаді до кінця вересня. Своє місце на прохання Президента України Володимира Зеленського у вересні також залишить генеральний прокурор Ірина Венедіктова. Про це агентству УНН розповіло обізнане джерело у політичних колах.
Що відомо про ймовірну відставку Малюськи?
“Малюська вже написав заяву про звільнення, яка вже лежить на столі та очікує на підпис. Йому дали час допрацювати до кінця вересня і все. До речі, заяву він написав за власним бажанням”, – заявило джерело.
Раніше голова фракції “Слуга народу” Давід Арахамія спростував інформацію щодо відставки Малюськи, зазначивши, що для цього немає часу.
Джерело інформує, що достойної кандидатури на місце очільника Мін’юсту в уряді поки що не знайшли.
Що відомо про ймовірну відставку Венедіктової?
Рішення про звільнення також прийнято щодо генерального прокурора Ірини Венедіктової, проте сама заява ще не написана. За словами джерела, очільниця структури піде на прохання президента Зеленського. Подібне сталося з Арсеном Аваковим, який був очільником МВС 7 років, та пішов у відставку на прохання голови держави.
“Президент попросить – вона напише. Там з усіма така історія. Тобто, незалежно від того, наскільки посадова особа або міністр були ефективними, якщо президент попросить – міністр зобов’язаний написати заяву. Там все так влаштовано”, – повідомляло джерело.
Що відомо про ймовірну відставку Ткаченка?
На відміну від Малюськи, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко буде до останнього боротися, аби залишитися в уряді. У розмові з журналістом джерело додає, що за відставку Ткаченка проголосують в будь-якому разі. Втім, він намагатиметься перейти на посаду до КМДА.
Що ще відомо про кадрові перестановки в уряді?
Зокрема, не до всіх міністрів, які вже у наступному політичному сезоні залишать уряд, є претензії. Зазначається, що більшість з них напишуть заяву за власним бажанням через те, що “дійсно втомилися”, або “усвідомили, що вичерпали свій потенціал”.
“Є міністри, які хочуть написати заяву за власним бажанням, бо вони вже вичерпали свій потенціал, і вони піти у новому політичному сезоні. І це дуже відомі міністри. По особистим розмовам з деякими можу сказати, що вони дійсно втомилися”, – повідомило джерело.
Мова йдеться, зокрема, про міністра оборони Андрія Тарана, чутки про відставку якого підтвердив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.
Про кадрові рішення також заявляли голова Верховної Ради Дмитро Разумков та очільник фракції “Слуга народу” Давід Арахамія. Проте обидва відмовилися називати прізвища тих, кого це торкнеться.