У Міністерстві іноземних справ України заявили про солідарність із вісьмома громадянами Європейського Союзу, яким Росія напередодні заборонила в’їзд на свою територію.

В українському МЗС дії РФ назвали ще одним доказом її гібридної агресії. Про це йдеться у повідомленні відомства в Twitter.

“Україна висловлює свою солідарність з вісьмома громадянами ЄС, яким Російська Федерація безпідставно заборонила в’їзд на територію. Це рішення є ще одним доказом того, що Росія продовжує проводити гібридну агресію проти демократичного світу”, – зазначили там.

В МЗС Німеччини також засудили рішення Росії заборонити в’їзд в країну восьми чиновникам з країн Європейського Союзу в помсту за санкції, накладені ЄС на російських громадян.

Про це повідомляє Reuters.

«На відміну від заходів, введених ЄС у березні проти російських чиновників за серйозні порушення прав людини, заходи, вжиті Російською Федерацією, по суті необґрунтовані», – заявив представник МЗС Німеччини.

«Вони сприяють подальшому напруженню відносин з Росією непотрібним чином», – додав він.

Нагадаємо, 2 березня Євросоюз, як і США, ввів санкції проти російських чиновників, пов’язаних з ув’язненням опозиціонера Олексія Навального. Під обмежувальні заходи потрапили тоді генпрокурор, глава Слідчого комітету, глава Росгвардії і глава ФСВП.

У відповідь на це 30 квітня РФ заборонила в’їзд на свою територію декільком європейським політикам і чиновникам. У списку значаться вісім осіб, ода із дипломатів мав відвідати Росію у справі Навального.

В свою чергу, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Київ попросив Вашингтон призначити спецпредставника по Донбасу.

«Україна зацікавлена в призначенні спецпредставника, який буде глибоко інтегрований, тобто стане невід’ємною частиною процесу розробки і прийняття рішень Держдепартаментом щодо України і Донбасу», — розповів міністр.

Кулеба додав, що остаточне рішення саме за Сполученими Штатами.