Рік за роком, крокуючи по кар'єрних сходах, перестрибуючи відразу по кілька сходинок, скромна львів'янка Лілія Гриневич злетіла до небес, передає Корупція.Інфо

Відомо, що в політику Лілію Гриневич привів нинішній Генпрокурор України Юрій Луценко. Після приходу до влади Віктора Януковича нинішній міністр долучилася до опозиції і активно почала брати участь у всіх її акціях. Так, наприклад, 3 грудня 2011 року в Києві на Михайлівській площі проходив мітинг «Україна проти Януковича» організований «Фронтом змін» на чолі з Арсенієм Яценюком. Була присутня і активно виступала на заході і Гриневич. Правда, на той момент всі сказані нею і її соратниками слова розходилися зі справою. Опозиціонери, в тому числі Гриневич, в результаті кілька років поспіль обіцяли українцям сформувати в парламенті демократичну більшість і не дати можливості Януковичу керувати Україною. Активна опозиційна діяльність дозволила Гриневич буквально відразу ж наблизитися до лідера політсили, і вона стала радником Яценюка з питань освіти.

15 червня 2013 року після того, як партії Яценюка і Тимошенко заявили про об'єднання, Гриневич була обрана одним із заступників лідера «Батьківщини». На парламентських виборах в 2014 році Лілія Михайлівна знову пройшла в Раду, але за списками «Народного фронту».

Новий прорив в кар'єрі очікував Гриневич в той час, коли її близького соратника Арсенія Яценюка спіткало повне фіаско, він був відправлений у відставку, а місце прем'єра зайняв Володимир Гройсман. А ось Лілія Михайлівна 14 квітня 2016 р увійшла до складу нового Кабміну і отримала крісло міністра.

З ім'ям Лілії Гриневич в Україні частіше асоціюють гучні скандали, ніж успішні ініціативи. Вперше про Гриневич заговорили після того, як в липні 2013 року вона отримала струс мозку під час блокування опозицією роботи Київради. Скандалом для Гриневич обернулося анонсоване Міністерством введення в Україні 12-річної середньої школи. Нововведення викликало велику кількість негативних відгуків. Батьки бояться, що нові реформи пані Гриневич призведуть до деградації дітей. Адже міністр також хоче виключити з обов'язкової програми точні і природничі науки. Необов'язковими стали фізика, хімія, біологія, географія, інформатика.

А вже у 2016 році з'ясувалося, що Гриневич на скромну зарплату може дозволити собі недешевий відпочинок закордоном. Так, свій день народження вона відсвяткувала в найдорожчому ресторані Торонто «Alo Restauran». На свято глави Міністерства прийшли 19 осіб. При найскромніших підрахунках відпочинок в цьому ресторані обійшовся Лілії Гриневич як мінімум в 4 тис. дол. Тут же виплив той факт, що чиновниця розважалася в Канаді в робочий час. 

Популярне: 28 травня, День Святого Духа: Що не варто робити, щоб вам не мстилися потойбічні сили

Лілія Гриневич заміжня, її чоловік Михайло – заступник директора елітної логопедичної київської школи. Хоча ще в 2012 році він був простим вчителем математики в одній з рядових київських шкіл. У Гриневич двоє дітей. Дочка Оксана Михайлівна закінчила Києво-Могилянську академію. Вийшла заміж за киянина Микиту Костянтиновича Белякова.

Відомо, що молодий чоловік до знайомства з дочкою міністра мав свій бізнес і займався торгівлею медичними та ортопедичними товарами. Але в червні 2014 го Бєляков різко звернув свій бізнес і закрив ПП. Зараз зять міністра обіймає посаду провідного юристконсультанта Департаменту фінансового моніторингу Нацбанку України і не зовсім ясно, як йому вдалося всього за рік від простого торговця вирости до фахівця рівня центрального Нацбанку України.
 
Син Лілії Михайлівни Богдан-Орест Гриневич – студент. Міністр ретельно приховує, в якому вузі навчається хлопець, ці відомості в своїй автобіографії вона не вказала і під час інтерв'ю зазначила журналістам, що афішувати цей факт не хоче. 

«Мої діти вчилися і вчаться у вітчизняній системі освіти. Дочка закінчила Києво-Могилянську академію, вивчала там право, а син зараз вивчає китайську філологію, мені б не хотілося називати той вуз, де він зараз вчиться. Але він в Україні », – це все, що офіційно озвучила Гриневич.

Втім, з'ясувати місце навчання сина пані Гриневич не складає труднощів. Так, Богдан-Орест Гриневич – студент Київського національного лінгвістичного університету. Вступив хлопець в 2013 році, в рейтингу абітурієнтів за своєю спеціалізацією він шостий.

Зараз Ліля Гриневич продовжує "катувати" українську освіту, та що з цього вийде у майбутньому нікому не відомо, адже діти і їхня освіта це наше майбутнє.