Відтепер грошова допомога призначається особам, які переселилися з тимчасово окупованої території України, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, передає Корупція.Инфо

Популярне: Давно пора! Садового відправляють у відставку. Невже сміттєві ігри нарешті закінчаться?

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку надання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Також доповнив перелік осіб, які мають право на отримання довідки ВПО.

Відтепер грошова допомога призначається особам, які переселилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

Право на отримання допомоги мають також ВПО, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок проведення АТО. До заяви на отримання щомісячної адресної допомоги ВПО необхідно додати копію акту про технічний стан такого житла за 2017 рік. Відповідні акти видають військово-цивільні адміністрації Луганської та Донецької областей.

    «Якщо раніше допомогу надавали всім внутрішньо переміщеним особам, які не мають на депозитних рахунках суми більшої за 10 прожиткових мінімумів та житла на підконтрольній українській владі території, то зараз цей список скоротився. Тепер допомогу отримують саме ті, в кого дійсно немає житла, хто його насправді найбільше потребує. Розмір допомоги поки що залишається без змін», – говорить заступник директора Департаменту соцзахисту населення Полтавської ОДА, начальник управління соціально-правових відносин Ліана Новосад.

За її словами, грошова допомога не призначається, якщо будь-хто з членів сім’ї володіє житловим приміщенням або його частиною, розташованими в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, непідконтрольні органам державної влади, та розташовані на лінії зіткнення. Винятки становлять житлові приміщення, непридатні для проживання, що має підтверджувати відповідний акт технічного стану. Для порівняння, раніше непридатність житла для проживання не бралася до уваги, і заява підлягала незадоволенню.

Іноземці та особи без громадянства для отримання цієї допомоги подають до органів соціального захисту населення документ, який посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.

Допомога, призначена ВПО до вступу в дію Постанови №370, виплачуватиметься до кінця 6-місячного терміну. Подальший розгляд заяв здійснюватиметься з урахуванням вищевказаних змін. У разі відмови заявник отримає чітку письмову відповідь з посиланням на застосовану норму чинного законодавства. Вказані зміни не стосуються інших видів державних соціальних допомог.

Також змінений і порядок обліку внутрішньо переміщених осіб. Відтепер право на отримання довідки надане студентам, учням професійно-технічних навчальних закладів, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, непідконтрольних державній владі, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з реєстрації мають право на отримання довідки, якщо вони не бажають повернутися до попереднього місця проживання.