Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк висловив думку, що Росія наближається до внутрішнього розриву.
«У червні поточного року ми з вами бачили похід на Москву Пригожина. Бачили, наскільки неефективна вертикаль. Буквально недавно ми з вами бачили події у Махачкалі, які показують, наскільки в Росії домінує культ насильства, як це може швидко розірвати всю країну. Я не сумніваюся, що будуть антиросійські погроми», — зазначив він.
За його словами, як тільки всередині Росії буде відчуття, що настає крах, там буде велика кількість внутрішніх конфліктів: «І це може статися у будь-який момент».
Також Подоляк пояснив, чому Україна не піде на переговори з РФ і сказав, як нашій країні в майбутньому співіснувати з таким агресивним сусідом:
«Єдиний спосіб вижити Україні та країнам Балтії — програш нинішньої політичної системи Росії. Ця еліта повинна бути знесена… і повинна бути перебудована на якусь слабку демократію, фіктивну, тому що ми розуміємо, що вкоріненої демократії в Росії поки бути не може. І ось коли буде знесена еліта путінського призову, тоді ми зможемо якісь двосторонні відносини вибудувати».
Додамо, Росія прямує до переломної точки, коли війна в Україні вплине на внутрішній фронт незалежно від перебігу подій на полі бою.
Як йдеться у матеріалі The Telegraph, на початку повномасштабного вторгнення, коли російські еліти могли об’єднатися та скинути диктатора Володимира Путіна. Однак через страх чи через некомпетентність олігархи свій шанс упустили. Ті, хто хотів втекти з Росії, зробили це швидко. До тих, хто залишився, невдовзі було застосовано санкції.
Отже, ніякого перевороту у палаці Путіна з боку старої гвардії найближчим часом не передбачається, як і військового бунту. Видання зазначає, що не варто сподіватися на спалах революції «від слухняного та старіючого суспільства, який можна підкупути розповідями про дядька Джо та випадковим підвищенням соціального забезпечення».
«Путін повинен одним оком стежити за молодим поколінням гнучких, оптимістичних, авантюрних і підприємливих вихідців із цифрових технологій, які справді є поколінням Z. Коли минулого року Москва оголосила про часткову мобілізацію, приблизно один мільйон людей втекли з країни. Це переважно молоді люди, які в іншому випадку бігли б на українські кулемети в Авдіївці», — пише видання.
Якби не міжнародна реакція на дурість Путіна, ці люди могли б працювати за кордоном, всмоктуючи передовий світовий досвід, інноваційні ідеї та технологічні розробки, щоб підтримувати Росію в ХХІ столітті. Натомість вони взяли свій капітал – людський і фінансовий – і інвестували в такі країни, як Узбекистан і Грузія, місця, куди вони все ще можуть втекти.
Все це означає, що майбутні економічні перспективи Росії не виглядають такими райдужними.
Почали з’являтися тріщини в найбільш ефективних секторах економіки. Візьмемо нафтові родовища Росії. Такі компанії, як Exxon і Chevron, пішли, інші також. Деякі енергетичні компанії зволікають із припиненням діяльності в Росії, але вони не розширюються. Відсутність інвестицій впливає на ефективність і прибутковість сектора.
Відомо, що після року безуспішної війни проти України і величезних втрат серед «гарматного м’яса» і техніки все частіше стала з’являтися неофіційна інформація, що президентом РФ незадоволені. Підгодовані олігархи та «свита» Путіна втрачає величезні гроші, а також стає персонами нон-грата в західних країнах.
Після видачі ордера на арешт президента Росії його пособники стали дистанціюватися від свого ватажка, тому що не хочуть ділити відповідальність за злочини російської армії в Україні.