В Україні пропонують штрафувати пішоходів за розмови по телефону. На сайті президента України зареєстрована петиція з вимогами внести зміни в список Правил дорожнього руху, які дозволять штрафувати пішоходів за створення аварійної ситуації на дорозі, користуючись засобом мобільного зв’язку.


“Більшість думає, ступив на перехід – все, герой. Водій теж може відволіктися і не помітити пішохода вчасно. Скількох аварій можна було б уникнути, якби пішоходи залишалися уважними?

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У ДТП завжди, як мінімум, дві покалічені долі. Один в лікарні (в кращому випадку), інший – на нарах. Чому за все завжди відповідає водій, а не пішохід, який раптово вискакує на «зебру»? Він стає повноцінним учасником дорожнього руху, як тільки ступає на проїжджу частину », – поділився роздумами водій шестирічного досвіду, киянин Андрій Савайда.

Варто нагадати, що пункт 4.14 Правил дорожнього руху забороняє виходити на проїжджу частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху. Тобто, треба згадати мамині настанови і дивитися спочатку наліво, потім направо, а тільки тоді переходити дорогу. А розмова по телефону змушує концентруватися на словах співрозмовника і відволікає від адекватного сприйняття ситуації навколо.