В Україні в зв'язку з воєнним станом в 10 областях введуть додаткові заходи з охорони об'єктів інфраструктури і особливий режим роботи залізничного транспорту.

Як повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури, у вівторок, 27 листопада, глава відомства Володимир Омелян провів розширену нараду з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури.

"Я даю окреме доручення посилити охорону та оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об'єктів інфраструктури. Також ми вводимо особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної здатності залізничної мережі і відповідного рухомого складу для потреб оборони… Також пріоритетність при призначенні поїздів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування", – заявив Омелян.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він також доручив створити оперативний штаб для взаємодії з військовим командуванням і адміністраціями.

"Ми працюємо в штатному режимі. Ніякої паніки немає. Все дії є зваженими і скоординованими. Готовність до захисту об'єктів інфраструктури і оборони держави висока. У ситуації, що склалася, для нас немає нічого нового – кожне друге покоління зарубіжного захищає свою землю від північних сусідів. Тому спокійно працюємо, але перебуваючи в найвищому ступені готовності", – підкреслив міністр.

За його словами, співробітники сфери транспорту будуть брати активну участь в територіальній обороні. "У кожного напоготові має бути "тривожний рюкзак" з триденним запасом всього необхідного і чітке розуміння його дій в разі атаки ворога", – пояснив Омелян.

У зв'язку з цим Мінінфраструктури має намір найближчим часом провести польові військові навчання.