Кабінет міністрів створив територіальні органи Державної служби якості освіти. Тепер в Україні з'являться так звані ревізори, які займатимуться районними школами та іншими навчальними закладами.

Як повідомляє прес-служба уряду, їх головне завдання – не знайти винних і покарати, а допомогти і направити.

Перші територіальні органи з'являться у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській та Харківській областях, а також в Києві.

"Держслужба якості – ідеологічно нова структура. Її основне завдання – не покарання винних, а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів", – пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За її словами, територіальні органи, перш за все, будуть давати рекомендації щодо організації внутрішньої системи якості освіти, проводити аудит, затверджувати за результатами експертизи освітні програми шкіл та будуть активно брати участь в сертифікації педагогічних працівників.

Конкурси на вакантні посади проведуть вже до кінця січня 2019 року і виберуть глав і їх заступників. Протягом 2019 року такі структурні підрозділи запрацюють в усіх областях.