Загальна кількість випадків шахрайства, пов'язаних з використанням карток, в порівнянні з 2015 роком зменшилася, передає Корупція Інфо
В Україні почастішали випадки зараження банкоматів спеціальними програмами-вірусами.
«Все частіше фіксуються факти зараження АТМ-терміналів і POS-терміналів великих мережевих магазинів шкідливим програмним забезпеченням для автоматичного запису технічної інформації та ПІН-кодів банківських карток клієнтів фінустанов, які скористалися послугами терміналу», – розповів "Вістям" заступник начальника департаменту кіберполіції Національної поліції України Віталій Чубаєвський.
Він додав, що такі схеми широко поширені в багатьох країнах ЄС. Один з найбільш гучних випадків стався в травні, коли Нацполіція затримала групу хакерів, які змогли обдурити банки більш, ніж на 5 млн грн. Технологія їх роботи така: спочатку зловмисники таємно проникають в сервісну частину банкомату, заражають шкідливим програмним кодом операційну систему терміналу, потім банкомат виробляє фальшиву операцію і видає банкноти нібито за запитом клієнта. Цікаво, що сам вірус після цього забороняє операційній системі звертатися на основний сервер банку, а після крадіжки зачищає сліди своєї присутності.
Цікаво, що загальна кількість випадків шахрайства, пов'язаних з використанням карток, в порівнянні з 2015 роком зменшилася. Як і раніше використовують схеми скіммінгу (до банкомату прикріплюють зчитує-скіммер), злодійство реквізитів карт, фішинг (створення фальшивої мережі веб-ресурсів), телефонне шахрайство (дані виманюють шахраї під виглядом співробітників банку). У більшості випадків інформацію з банківських карток реалізують через інтернет або передають її іншим злочинним групам для переведення в готівку за межами країни.