image

У середу, 29 липня, відбулося голосування Ради Безпеки ООН за резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу стосовно катастрофи Boeing 777 на Донбасі. Результат голосування виявився абсолютно прогнозованим: 11 країн висловилися "за", Китай, Венесуела та Ангола утрималися і лише Росія проголосувала "проти".

Безуспішне голосування відразу опинилося в центрі уваги світової преси. Видання пишуть про передбачуваний результат, глибоке розчарування Малайзії та загрозу міжнародному праву.

Австралійське видання The Sydney Morning Herald  пише, що через голосування Радбезу громадяни Австралії втратили надію, що винні у смерті 39 їхніх співвітчизників будуть покарані.

У публікації цитують прем’єр-міністра країни Тоні Еббота, який назвав позицію Росії щодо створення міжнародного трибуналу «обурливою».

«Своїми діями Росія зневажила право сімей знати, хто є винним (у катастрофі літака – Ред), і побачити, що злочинці постали перед судом», – зазначив прем’єр.

«Ці дії підсилюють побоювання, що Росія покриває винуватців і продовжує руйнувати суверенітет України», – підсумував Еббот.

Видання Channel NewsAsia цитує заяву МЗС Малайзії,  у якій провал резолюції Радбезу ООН не виключає безкарності винуватців катастрофи.

«Ми будемо розглядати і вивчати інші життєздатні варіанти і механізми переслідування, які забезпечували б справедливість та притягнення винних до відповідальності за свої дії. Вето сьогодні не означає, що винуватці катастрофи MH17 залишаться непокараними», – резюмували в МЗС.

Британське видання The Telegraph цитує прем’єр-міністра країни Девіда Кемерона, який звинуватив РФ у «перешкоджанні правосуддю». За його словами дії РФ «викликають лють».

The Associated Press, посилаючись на посла Нідерландів в ООН Карела ван Оостерома, розкриває подробиці телефонних переговорів, які напередодні засідання РБ ООН провели нідерландський прем’єр Марк Рютте та російський лідер Владімір Путін.

Як повідомляється, Рютте попередив Путіна, що «було б краще прийняти рішення щодо трибуналу до остаточного встановлення фактів та винуватців, щоб уникнути політизації процесу обвинувачення». Зауваження нідерландського політика, однак, не вплинули на позицію Москви.

Разом з тим видання зазначає, що вето РФ не дасть можливості уникнути законного переслідування винуватців катастрофи.

«Одна з можливостей, які не обговорювалося в середу, це – Міжнародний кримінальний суд, який розглядає випадки військових злочинів, злочинів проти людяності або геноциду в державах, які не можуть або не хочуть самостійно займатися цими справами», – резюмує AP.

Французька газета Liberation у статті про засідання Ради безпеки ООН цитує малазійського міністра транспорту Ліоу Тіонг Лая про "небезпечний дзвінок безкарності та вседозволеності для можливого терориста".

Як пише видання, одразу після закінчення провального голосування Малайзія зробила офіційну заяву і висловила глибокий жаль. "Ми в боргу перед сім'ями загиблих і ми зробимо все можливе, щоб домогтися справедливості", – передає видання cлова міністра.

Німецька газета Die Zeit у своєму матеріалі пише, що тепер Росія після свого вето має дати відповідь на питання "Хто винен у катастрофі Boeing 777 на Донбасі?". Після провалу зі створенням міжнародного трибуналу іншого виходу відновити справедливість у неї немає. 

 

Джерело: Корупція.Інфо