Україна продовжує накопичувати західне озброєння для визволення своїх територій від російської окупації. Поки що обсяги обмежені. Але навіть бойова техніка, що є, дозволила ЗСУ обережно проводити контрнаступальні дії.

Про це повідомив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в ефірі YouTube-каналу “Фейгін LIVE”.

Він звернув увагу на те, що Британія передала Україні 6 зенітних ракетних комплексів Stormer HVM.

“Вони вже на варті українського неба… Це мобільний Starstreak. Дуже добрий комплекс на базі важкого гусеничного БТР… Це мобільне ППО для прикриття наземних військ”, – розповів представник ВП.

Крім того, Вашингтон анонсував додаткові поставки озброєння на $175 млн, до яких увійдуть ще чотири РСЗВ HIMARS і сотні ударних безпілотників Phoenix Ghost. Ця зброя вже чудово себе показала на фронті.

Загалом, зазначив Арестович, контрнаступ уже починається. Але не у радянському стилі, а в рамках тактики сучасної війни.

“Починає вражатись ближня тактична зона на глибині дії бригади, полку… Це винос ближніх тилів противника. Дивіться, як цікаво. Виносимо спочатку оперативну, потім ближню. А потім угрупованню, очманілому, з хаймерсобоязню, з дронобоязню, розстріляною, розстріляною, розстріляною. З ніг і до голови, ми приходимо і робимо пропозицію, як під Високопіллям, від якої дуже важко відмовитися. Ось так може виглядати український наступ. А не так, як російський, коли кладуть піхоту та танки, не шкодуючи нічого”, – констатував представник ВП.