Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 26 жовтня зібрала нараду з керівництвом антикорупційних органів. Це сталося через тиждень після заяви президента Володимира Зеленського про її можливе звільнення.
На ньому вона заявила про необхідність притягнення до відповідальності топкорупціонерів, “як того вимагає суспільство”, повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.
У нараді взяли участь директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, виконувач обов’язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук, а також виконувач обов’язків директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов.
“Усім правоохоронцям була поставлена незадовільна оцінка щодо боротьби з корупцією. Основною локомотивною силою в протидії таким правопорушенням мають бути спеціально створені органи – НАБУ і САП. Добре, що ми нарешті маємо перші вироки, однак у деяких актуальних провадженнях по два, три, а іноді й чотири роки тому повідомлено про підозру, а слідство й досі триває. Так, наразі в багатьох гучних справах, де фігурантами є високопосадовці, триває ознайомлення з матеріалами. Обговорили з керівництвом антикорупційних органів провадження, які мають бути до кінця року скеровані до суду. Втім, поки за результативністю у них не той рівень активності, якого очікує від них громадськість”, – сказала Венедіктова.
За її словами, у НАБУ і САП недостатній рівень відшкодування встановлених у кримінальних процесах збитків.
Зі свого боку Артем Ситник підкреслив, що робота органів активізувалася в цьому році, коли запрацював Вищий антикорупційний суд. За його словами, вже є 10 вироків з реальними термінами, які зокрема стосуються суддів, працівників прокуратури та СБУ.
Також Венедіктова заявила про недоліки в роботі ГБР і дала два місяці на їх усунення.
За її словами, йдеться про низьку кількість переданих до суду проваджень, недостатній рівень відшкодування збитків і відсутність системного розкриття злочинних вертикалей.
“Потрібно блокувати корупційні вертикалі знизу до верху. Це системні болі і хвороби держави. Треба працювати і давати реалізації. Щодня ви отримуєте зарплату не заради процесу, а заради результату. Також повинно бути реальне відшкодування встановлених збитків. Ви той орган, який має системно і методично займатися всім цим”, – сказала генпрокурорка.
Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що якщо генеральна прокурорка Ірина Венедіктова не покаже серйозні результати боротьби з корупцією, він готовий запропонувати іншу кандидатуру на цю посаду.