Військовий експерт розповів про стратегічне завдання для Збройних сил України, до якого вони впевнено йдуть.
Головне стратегічне завдання українських військ – це обрушити південний плацдарм і вийти на північне Поазов’я. Тепер є всі причини, що незабаром це станеться.
Про це в ефірі одного з каналів розповів військовий експерт Петро Черник.
За його словами, як це відбуватиметься і які локації оберуть українські війська має залишатися в інформаційній тиші, оскільки ворог стежить за будь-якою ситуацією та аналізами фронтів.
“Чому саме Південний плацдарм. Я маю певний оптимізм, бо вони дуже сильно зміцнюють Перекопський перешийок. Якби вони не розуміли чи навпаки розуміли, що можуть утримати Південний плацдарм, вони б цього не робили. У стратегічному сенсі все рухається за нашими лекалами і найголовнішою ознакою того, що ми виснажуємо противника, є просто неймовірно серйозні показники знищення артилерії”, – каже Петро Черник.
Експерт нагадав, що у травні ЗСУ знищили 550 артустановок, у червні – 688, у липні – 677. За словами Черника, у серпні такі самі будуть показники зі знищення ворожої артилерії. Для порівняння, раніше ЗСУ знищували за місяць близько 200 артилерійських установок противника.
“Ми бачимо з травня місяця суттєвий перелом. Розуміючи, що війна на 95% артилерійська, ми підняли коефіцієнт знищення втричі. А відновлювати і ставити в дію старі установки вони можуть зі швидкістю 200-250 установок на місяць. Отже, рано чи пізно, ми дійдемо до точки надлому, це і буде потенційним обвалом фронту”, – каже експерт.
Додамо, ЗСУ готують спеціальні прориви на південному фронті, щоб просунутися вперед. Оскільки лінії оборони окупантів краще “ламати” в одній точці, не розтягуючи сили по всій лінії зіткнень. Про це висловився полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан.
«Те, що ми прогризаємо зараз, це основні лінії оборони – ось ті основні, які треба розсікти в одній точці. Не треба гризти всі 300 кілометрів Запорізького фронту та знищувати чи знімати всі карти мінних полів, немає сенсу. В одній точці йде розрізання, вихід на основну лінію, далі вихід на допоміжну лінію.