Українські захисники за минулий тиждень просунулися на 2,5 км у напрямку міста Кремінна у Луганської області.
Про це повідомляє заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов на брифінгу 29 грудня.
“Наші воїни продовжують наступальні дії в районі міста Кремінна. Протягом тижня захисники України просунулися до 2,5 км в напрямку зазначеного населеного пункту”.
Він додав, що поряд цим серед офіцерського складу другого армійського корпусу РФ, який дислокується у Луганську, ходить інформація про “поступову підготовку оборонних рубежів навколо Луганська”.
За інформацією Генштабу, росіяни зазначають: якщо ЗСУ прорвуть оборонні рубежі на рівні “Сватове – Кремінна” і відповідно бойові дії перенесуться до Луганська, то значна частина підрозділів окупантів – особливо мобілізовані – планують здаватися у полон.
Українські військові кожен день відбивають до 20 атак російських окупантів на Бахмутському напрямку, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексія Громова під час брифінгу.
Він зазначив, що на сході обстановка залишається складною. Противник веде наступальні дії на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. росіяни також здійснювали артилерійські обстріли позиції наших військ вздовж всієї лінії зіткнення.
“При цьому основні зусилля противник зосереджував на Бахмутському напрямку. Навколо Бахмуту захисники України щоденно стримують до 20 атак противника, який під прикриттям вогню артилерії завзято наступає на позиції наших військ”, – сказав він.
Громов зазначив, що для зосередження артилерійського вогню навколо Бахмута противник свідомо зменшив останніми тижнями кількість обстрілів позицій ЗСУ на Херсонському та Запорізькому напрямках. При цьому боєприпаси було доставлено на Бахмутський та Лиманський напрямки.
За його словами, понад 40% артилерійських обстрілів противника вздовж лінії зіткнення від Куп’янська до Мар’їнки припадає саме на Бахмутський напрямок.
“Противник намагається за будь-яку ціну, незважаючи на чисельні втрати в особовому складі захопити Бахмут”, – додав він.
На території Білорусі, Брянської та Курської областей Росії поблизу з Україною зараз перебувають лише 22 тисячі російських військовослужбовців, що вдвічі менше, ніж було перед повномасштабним вторгненням 24 лютого і наступом на Київ.
Уздовж державного кордону України з Республікою Білорусь обстановка залишається контрольованою та стабільною. Ворог продовжує підвищувати свій рівень підготовки, проводячи навчання на білоруських полігонах, де на даний час налічується до 11 тисяч (людей) особового складу та понад 400 одиниць збройної військової техніки країни-окупанта.
На сьогодні угруповання російських військ, яке розгорнуто в Білорусі, в Брянській та Курській областях Російської Федерації, вдвічі менше того угруповання, що було задіяно для наступу на Київ у лютому поточного року – 22 тисячі проти 45,5 тисяч окупантів.
Навіть у разі залучення всіх бойових білоруських частин зі складу Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій Спільне угруповання військ агресора буде налічувати близько 30 тисяч осіб, що все одно менше того, яке брало участь у повномасштабному вторгненнні”.
Громов додав, що Росія станом на 29 грудня вивезла з білоруської території всі запаси боєприпасів до артилерійських систем та реактивних систем залпового вогню, як були створені в інтересах РФ напередодні нападу на Україну.
За його словами, Мінськ має обмежені можливості із забезпечення боєприпасами наступального угруповання військ зі своєї території.
“Перспективи залучення Збройних сил Білорусі до війни в Україні безпосередньо залежать від спроможності Збройних сил Російської Федерації просунутися на Донецькому напрямку, а також від активності дій Сил оборони України”, – сказав Громов.
Він додав, що водночас РФ розширює контроль над військовими аеродромами Білорусі.
Тривають додаткові роботи з обладнання аеродромів Мачулищі, Барановичі, Лунинець та прилеглої інфраструктури.
“Мачулищі планується перетворити на ключовий логістичний хаб для потреб Збройних сил Російської Федерації”, – заявив Громов.