Скільки українці переплачують за неіснуюче опалення.
Витрати ресурсів на опалення в Україні значно перевищують показники сусідніх держав. Часто тепло не надходить до будинків через застарілі інженерні конструкції, підвальні приміщення та вікна.
З цієї причини експерти радять подбати про заходи енергоефективності, які допоможуть заощадити на комунальних послугах.
Про це повідомляє Корупція. Інфо
За словами аналітика Сергія Свистюка, головні проблеми українців – старі будинки. Якщо вчасно не утеплити стіни, вікна та не замінити вентиляційні системи, то третина тепла просто не надійде до квартир.
Передусім необхідно зібрати усі необхідні дані про будинок та провести аудит. Тут варто враховувати найменші деталі: матеріали, які використовували під час зведення стін та перекриття, загальну площу, мінімальний температурний показник, а також кількість поверхів.
Усю цю інформацію можна знайти у технічному паспорті приміщення. Таким чином можна дізнатися, чи не порушено основні нормативи та як переобладнати приміщення.
Згодом варто звернутися до фахівців, які повинні оцінити стан будинку. Потрібно переглянути систему комунікацій, підвальних приміщень, інженерних пунктів, а також дах будівлі.
Тільки після цього можна планувати ряд заходів з енергоефективності та утеплення. Втім, якщо трубопровідна система застаріла, то починати роботи не має сенсу – перш за все їх треба замінити.
Пізніше варто встановити сучасні лічильники тепла, а також модернізувати всі комунікації.
Такий аудит займе чимало часу – зазвичай масштабна перевірка триває близько року, але тільки у тому випадку, якщо достатньо коштів на скорочення споживання ресурсів.
Для цього експерти використовують тепловізор, який покаже зміни температур у будинку та дозволить вивести середній показник.
Якщо приміщення оцінять, як не повністю придатне до експлуатації, то заміна старих конструкцій з метою економії може тривати від 5 до 7 років.
В такому разі фахівці радять змінити житло – це обійдеться значно дешевше, ніж постійно переплачувати за тепло, яке ви не отримуєте повноцінно.