Несплата обов'язкового платежу у разі наявності зекономленої субсидії не є підставою для нарахування боргу, передає Корупція.Інфо
Популярне: ТЕРМІНОВО!!! В Києві закрили станцію метро “Театральна”, там ТАКЕ коїться
Про це інформує прес-служба Мінсоцполітики.
У відомстві зазначили, що у результаті перерахунку надавачами комунальних послуг невикористаних субсидій, який відбувся минулого місяця, платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення з мінусом можливі лише у трьох випадках. По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з'явитися у тих людей, які за травень не сплатили рахунки за послуги. По-друге, сім'ї, які споживають більше за надані їм соцнормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу. По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2016-2017 рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.
"Однак, якщо сім'я скористалася своїм законним правом і використала зекономлену у попередньому місяці субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою "переплатою" і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, в тому числі обов'язковий платіж, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг", – уточнюється у повідомленні.
Наголошується, що постачальники послуг не мають права ігнорувати переплату і вимагати в людей оплачувати послуги в повному обсязі, при цьому погрожуючи відключити опалення чи "відрізати газ".
У Мінсоцполітики поінформували, що у такому випадку особа має право вимагати помісячної роздруківки з наступною інформацією: яка її соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично вона спожила, скільки сплатила і скільки зекономила. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.