Другий тур виборів мера пройде і в колоритному центрі Закарпаття – Ужгороді. Тут позмагаються такі ж колортні персони – дві екс-мера Ратушняк і Андрєєв
Коротко: хто і з ким
Сергій Ратушняк (періодично мер, періодично екс-мер)
Серед найбільших досягнень останніх років – власні бізнес-проекти: аква-парк і торговий комплекс в центрі міста, а тепер і будинок на вул. Фединця, який будується в старовинному стилі. Відомий гучними заявами в соціальних мережах. Нещодавно засвітився в ЗМІ расистським скандалом, перетворивши це в сенсаційну подію. Сміливо і правдиво може дати оцінку як діям Президента, так і Прем'єр-міністра. Однак його громадська діяльність більше на словах, ніж на ділі. Має стійкий електорат. Велика кількість претендентів – це його перевага.
Богдан Андрєєв як частина "мукачівського тандему" стоїть поряд з Володимиром Чубірко, Віктором Щадеєм, Володимиром Приходьком
Незважаючи на провальне управління містом мукачівської каденції в Ужгороді, Віктор Балога не здаватиметься. Єдиної кандидатури на посаду у нього немає, а тому головним його козирем будуть маніпуляції і технології. Історія свідчить, що заради досягнення мети Віктор Балога може змусити відомого хірурга Смоланка передати свої голоси смішному Чучці. Мукачівський тандем представлений досить різноманітними кандидатами – один вміє писати, другий – читати, третій – говорити, а четвертий може розповісти замість трьох інших. Незважаючи на це досвід Віктора Балоги, не дозволяє розслабитися ужгородцям. Він знову може їх перехитрити.
А тепер глибше вліземо в історію вчинків кандидатів
Богдан Андрєєв – екс-мер-регіонал прикордонного міста Західної України?
Закарпаття завжди відрізнялося "особливим" політичним смаком. Зайвий раз цю гіпотезу підтверджує те, що в.о. мера столиці Закарпаття Ужгорода був Богдан Андрєєв, який числився до того в "Партії Регіонів». І зараз він знову намагається зайняти це місце. Місцеві депутати тоді вдруге за місяць змінили градоначальника. Оскільки в місті з лютого не було мера, Андрєєв одночасно став виконуючим обов'язки градоначальника. Як повідомляє прес-служба міськради, депутати підтримали заяву попереднього в.о. мера Віталія Семаля про складання повноважень, а потім 40 голосами в таємному режимі проголосували за обрання Андрєєва. Його першим заступником став Іван Волошин. Керуючим справами виконкому стала Даніелла Гуворкян, ще одним заступником – Ольга Травіна. Відзначається також, що засідання міськради переривалося на кілька годин через помилкове повідомлення про мінування будівлі.
Нагадаємо, останній мер Ужгорода Віктор Погорєлов був відправлений у відставку в лютому 2014 після втечі з України президента Віктора Януковича. Його посаду тимчасово зайняв Віктор Щадей, але 7 листопада його звільнили за те, що він "загралася у політику". Щадей на виборах 26 жовтня балотувався до парламенту, однак посів лише третє місце з результатом 17% голосів. На його окрузі переміг висуванець БПП Роберт Горват (21,6%).
Замість Щадея в.о. мера став Віталій Семаль з "Єдиного центру", але вже через тиждень він подав у відставку за внутрішньопартійних причин.
Монополія на владу в Закарпатті сімейством Віктора Балоги, екс-глави АП при Ющенку, загрожує запустити сепаратистські процеси в черговому регіоні України.
Так, нещодавно тимчасовим градоначальником Ужгорода був активний учасник зимового антиМайдан Богдан Андрєєв, а сам Віктор Балога, фактичний господар Закарпаття, все більше нагадує Януковича.
«Наслідки« синдрому Януковича »загальновідомі, – попереджає видання. – По-перше, після тотальної зачистки підвладної території від політичних конкурентів – це перманентні розбірки в сімейному колі і найближчому оточенні, так як змагатися вже не з ким і підминати вже нікого ».
Далі в Закарпатті можуть початися куди більш небезпечні речі – те, що зараз спостерігається в Донбасі. Згадаємо історію з ПС, яка була зовсім нещодавно.
«По-друге, як останній аргумент самозахисту від тиску ззовні – випуск на своїй вотчині джина сепаратизму, – прогнозує« Деловая столица ». – У випадку з Януковичем це сталося на Донбасі в найважчих формах, і якщо центральна влада проморгала особливості життєдіяльності Балоги, який давно заграє з закарпатськими русинами та угорськими та румунськими радикалами, загроза перетворення Закарпаття в новий Донбас стане не такою вже фантастичною ».
Сергій Ратушняк
Ратушняк створив і очолив синдикат РІО, який об'єднував 52 підприємства (банк Сервіс, страхова компанія, підприємства з випуску лікеро-горілчаних та безалкогольних напоїв, кави, борошна, ковбас, магазини, ринки, перше в місті приватне таксі і т.п.).
Двічі, у 1994 і 1998 рр., був кандидатом у народні депутати України, проте обидва рази Центральна виборча комісія скасовувала рішення окружної комісії про реєстрацію Ратушняка кандидатом.
1994-1998 рр. – Міський голова Ужгорода, голова Ужгородської міськради. У 1998 р переобраний на посаду мера Ужгорода.
У 1998-му прокуратура Закарпатської області порушила проти Ратушняка кримінальну справу за фактом відкриття та використання за межами України валютного рахунку без дозволу Нацбанку. Під час перевірки синдикату РІО бригадою Генпрокуратури Ратушняк виїхав за кордон і подав звідти заяву про відставку з посади мера Ужгорода. Пізніше сесія міськради обрала його почесним міським головою "за позитивні зрушення в соціально-економічному житті міста".
У березні 2000 р був заарештований за звинуваченням у приховуванні валютної виручки, зловживанні владою і підробці документів. Перебуваючи під слідством, в липні того ж року був обраний депутатом обласної ради.
2000-2002 рр. – Депутат Закарпатської облради.
2001-2002 рр. – Радник голови облдержадміністрації з питань підтримки та розвитку підприємництва (на громадських засадах).
2002-2006 рр. – Депутат Верховної Ради України IV скликання, член комітету ВР з питань правової політики. Був членом фракцій і груп За Єдину Україну!, Народовладдя, Демократичні ініціативи, Наша Україна, Регіони України (з останньої був виключений за недотримання фракційної дисципліни), Народної партії.
На момент виборів у Верховну Раду – глава обласного громадського об'єднання "Нове Закарпаття", член Української партії Єдність.
З 2006-го по 2010 р – міський голова Ужгорода.
У 2010 році балотувався на пост президента, однак набрав лише 0,12% голосів.
У 2012 році балотувався до Верховної Ради VII скликання самовисуванцем по одномандатному виборчому округу №68 у Закарпатській області, проте програв представнику Партії регіонів Василю Ковачу.
Скандали. У прес-службі Фронту змін заявили, що 6 серпня 2009 р. в Ужгороді мер міста Ратушняк напав на активістку цієї громадської ініціативи. Дівчина отримала струс головного мозку й численні забої. 7 серпня за фактом інциденту за участю мера Ужгорода було порушено кримінальну справу за статтею 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Сам Ратушняк заявив, що дівчина напала на нього з кулаками.
Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Ратушняка за фактом хуліганських дій, які сталися 6 серпня між міським головою та активісткою громадської ініціативи " Фронт змін ". Після чого Ратушняк зробив низку заяв на адресу лідера ініціативи Арсенія Яценюка. Слідом за цим прокуратура Закарпатської області порушила ще одну кримінальну справу стосовно мера Ужгорода, який підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності) Кримінального кодексу України.
Подібна витівка не залишилася без уваги громадськості, у тому числі міжнародної. Після того як восени 2009 року Ратушняк був зареєстрований кандидатом на пост президента України, Міністерство закордонних справ Ізраїля офіційно засудило цей факт. З цього приводу глава відділу МЗС зі зв'язків з пресою Йосі Леві заявив: "Мер Ужгорода відомий своїми грубими антисемітськими висловлюваннями і висунення його на будь-який високий державний пост, тим більше на посаду президента України, несумісне з заявами керівництва цієї країни про боротьбу з антисемітизмом і запереченням Голокосту ".
За матерілами: zak-kor.net,file.liga.net,forumtp.net