Можливі технічні проблеми з Керченським мостом можуть стати причиною загострення в Азовському і Чорному морях, оскільки Кремль намагатиметься прикрити свій промах і звинуватити в ньому інших.
Про це в матеріалі для "Neue Zürcher Zeitung" пише політолог Андреас Умланд.
За словами Умланда, Керченський міст є важливим іміджевим проектом для легітимізації путінського режиму в очах населення Росії.
"Якщо ж міст з тих чи інших причин не зможе виконувати свої спочатку задумані функції і не буде сприяти соціально-економічному розвитку Криму і його інтеграції в економіку Росії, Кремль міг би зайнятися пошуками винних в цьому провалі. І тоді він міг би вселити населенню думку, що міст не може повноцінно функціонувати через загострення ситуації", – пише політолог.
Умланд також зазначає, що такий сценарій особливо ймовірний у разі, якщо міст почне руйнуватися.
"За повідомленнями українських ЗМІ, після відкриття так званого Кримського моста в травні 2018 року вже було виявлено декілька технічних проблем, а також ризиків, обумовлених геологічними причинами. Можливе закриття, а в крайньому випадку і обвалення грандіозного мосту стало б важким ударом по іміджу путінського режиму, який той сам собі створив після анексії Криму. І тоді Кремль міг би бути готовий на багато що, щоб відвернути увагу громадськості від такого провалу. Одним із сценаріїв став би військовий", – попереджає експерт.
"Але навіть якщо міст встоїть, залишається питання, наскільки він відповідає поставленій меті – сприяти економічному зростанню Криму, який зараз живе цілком і повністю за рахунок дотацій. Якщо ж дорогий проект не виправдає очікувань, ймовірність загострення ситуації в Чорноморському регіоні з боку Росії, яка захоче замаскувати свою стратегічну помилку, виросте", – додає Умланд.
Експерти вже зазначають, що для того щоб зберегти Керченський міст, Росія повинна буде витратити на його підтримку мільярди бюджетних рублів, і в кінці-кінців експлуатаційні витрати на утримання перекриють його вартість.
Про це заявив російський незалежний експерт, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар.
Він зазначив, що поряд з мостом існує цілком реальний грязьовий вулкан, який активізується раз в 8 -10 років.
«Якщо це станеться, від моста нічого не залишиться», – попередив фахівець.
Ще одна не переборна проблема очікує спорудження з запуском його залізничної частини і початком курсування поїздів .
Витримати додаткову вагу в 6 тисяч тонн (вага складу з 60 вагонів) міст просто не зможе.
«У залізничного моста велика арка, близько 10 тисяч тонн, і це на двох опорах, а ще уявіть, що піде склад з 60 вагонів – це ще 6 тисяч тонн. У минулому році там Путін проїхав, але міст ніхто не брав. Пройшли 10 КамАЗів – без вантажу, легких, вони по 10-15 тонн, загальне навантаження – 150 тонн. Приймання моста – це коли йде зосереджене навантаження на всю довжину моста. У Празі брали мости – ставили танки колонами», – акцентував увагу інженер.