За своє життя Гройсман Володимир встиг побувати і генеральним директором великого підприємства, і мером свого рідного міста, і слюсарем, і простим депутатом, а за три місяці до свого дня народження зайняв пост голови Верховної Ради. 

Володимир з'явився на світ у родині депутата і підприємця Бориса Гройсмана, в місті Вінниці. Навчання в школі Гройсман завжди поєднував з будь-яким видом підробітку. Володимир – з тих людей, якого не лякає фізична праця.

Народився Володимир Борисович Гройсман 20.01.1978 в місті Вінниця на Україні. Його батьки викладали російську мову і літературу в місцевій середній загальноосвітній школі. Батька звали Борисом Ісааковичем Гройсманом, він народився в 1946 році. Докладні відомості про матір Володимира відсутні.

Популярне: З якого номера телефону ні в якому разі не варто брати трубку

Дитинство і юність

Навчався Володимир Гройсман у Вінницькій середній школі № 35, яку закінчив у 1994 році. Трудитися хлопчик почав ще будучи підлітком. У віці 14-ти років він став працювати, не перериваючи відвідування занять в школі, на муніципальному підприємстві «Школяр» простим слюсарем. Після закінчення школи відразу ж в серпні 1994-го, ледь досягнувши 16-річного віку, юнак обійняв посаду комерційного директора на приватному підприємстві під назвою «ОКО». 

Батько відразу розгледів у Володимирі хватку і прагнення заробити, тому в неповні 17 років молодший Гройсман вже був директором маленького бізнесу, а через кілька місяців батько передав йому правління в своєму підприємстві «Юність». Протягом одинадцяти років Володимир займав керівні посади в кількох великих комерційних організаціях.

Освіта

Володимир Гройсман отримував подальшу освіту, не перериваючи комерційну, а потім і депутатську діяльність. У 2003 році він отримав ступінь бакалавра юриспруденції після закінчення Міжрегіональної академії управління персоналом, а магістратуру відразу за двома спеціальностями (управління суспільним розвитком і управління на місцевому та регіональному рівнях). Володимир закінчив в 2010-му в Національній академії держуправління, що функціонує при президенті України.

У владних структурах

З 1994 по 2005 роки Володимир Борисович Гройсман займав різноманітні, але завжди тільки керівні посади в різних комерційних структурах. Однак амбіції молодої людини штовхали його до влади і в 2002 році він був-таки обраний депутатом міськради рідної Вінниці. Свою політичну кар'єру Володимир почав в дуже молодому віці в рідній Вінниці. Уже в 2002 році він став наймолодшим за всю історію депутатом, працював в міській раді, а пізніше після відсторонення колишнього мера Гройсман стає і. о. глави міста. 

Навесні 2006 року в Вінниці жителі на виборах підтримали кандидатуру Володимира, і він набрав більше 77 відсотків голосів, що є абсолютним рекордом. Однак Гройсман зумів встановити і інший рекорд, ставши наймолодшим главою міста. Виборці не помилилися, віддавши свої голоси перспективному підприємцю: як мер він зробив для провінційної Вінниці майже неможливе. Роботу на новій посаді Гройсман розпочав з того, що відремонтував дороги і поліпшив освітлення у дворах, на проспектах і вулицях Вінниці. Він отримав банківське кредитування, що дозволило повернути колись процвітаючому місту його первісний благопристойний вигляд. Гройсман заборонив торгівлю в несанкціонованих точках, змусивши підприємців орендувати площу в торгових центрах. Великий внесок Володимир вніс в розвиток міського транспорту. Він закупив кілька десятків сучасних трамваїв, автобусів, троллейбусів. Пізніше один із найбільших статистичних центрів підрахував – в 2013 році Вінниця виявилася ідеальним містом держави для проживання!

Після призначення Гройсмана міністром розвитку регіонів взимку 2014 року і головою Ради восени того ж року політик починає працювати в антикризовому правлінні країни. Він стає главою центру, що займається децентралізацією, начальником комісії, що розслідувала причини падіння над Донбасом Boeing777, а також активно займається організацію, що займаються відновленням районів, постраждалих від військових дій, і відповідає за роботу координаційного міжвідомчого штабу.

Володимиру Гройсману довелося припинити комерційну діяльність, коли він увійшов до ради міста Вінниці в якості секретаря. У тому ж році політик став членом однієї з партій. Достовірно відомо, що після пропозиції переїхати в столицю, Володимир довго сумнівався. Багато політологів досі вважають, що Гройсману потрібно було залишитися в рідному місті ще на кілька років, щоб довести своїй країні, що народ може жити добре, якщо до влади прийде розумний організатор. 

25 березня 2016 з'їзд Блоку Петра Порошенка виніс резолюцію з вимогою відставки уряду Арсенія Яценюка. При цьому делегати з'їзду на посаду прем'єра підтримали кандидатуру спікера ВР Володимира Гройсмана.

14 квітня 2016 року Верховна Рада проголосувала за відставку Арсенія Яценюка та одночасно – за призначення Володимира Гройсмана прем'єр-міністром України.

Багато політспостерігачів пов'язували Гройсмана з обраним 07.06.2014 президентом України, мільярдером і «шоколадним королем» Петром Олексійовичем Порошенком, базовим регіоном для сільгосппідприємств якого завжди була Вінницька область.

Громадська діяльність і урядові нагороди

Володимир Борисович Гройсман був віце-президентом в Асоціації громад і міст України з питань житлово-комунального господарства. У числі його нагород є два ордена (II і III ступеня) «За заслуги», а також Кавалерський Хрест Ордена Заслуг, заснований Республікою Польщею.

Особисте життя

Володимир – багатодітний і турботливий батько. У нього підростає молодший син Давид, а також дві дочки – Юлія і Христина. Молодша дочка зараз навчається в одному з найпрестижніших ліцеїв Вінниці, а старша дочка – на факультеті юриспруденції в університеті Лондона. Дружину Гройсмана звуть Олена. Володимир часто подорожує з дружиною і дітьми. Своїми улюбленими місцями відпочинку політик називає Закарпаття, Туреччину, Ізраїль та Словаччину.