Бомбардувальники B-52 ВПС США провели навчання з відпрацювання ядерних ударів по Росії.
Про це повідомив незалежний експерт Штеффан Уоткінс в Twitter.
Відомо, що 14 березня США перекинули на британську базу Fairford шість таких літаків – рекордна кількість з 2003 року.
У США заявили, що метою нинішнього розгортання B-52 є відпрацювання спільних з європейськими союзниками операцій "для вирішення широкого кола глобальних завдань".
За даними National Interest, відпрацювання ядерних ударів по Калінінградській області була здійснена двічі – 14 і 20 березня. У перший раз Росія не відреагувала на навчальну місію. В ході другого епізоду Міноборони Росії відправило на супровід B-52 кілька винищувачів.
"Розгортання, очевидно, є сигналом про стратегічні можливості збройних сил США … в першу чергу, для Росії", – коментує The Drive, додавши, що нинішні маневри B-52 можна вважати відповіддю на імітаційні атаки, які Росія проводила раніше проти норвезького радара. Тоді влада Норвегії надали союзникам відповідні докази на користь своєї версії про цілі російських навчань.
При цьому, ВПС США офіційно не повідомляють про проведення репетиції ядерних атак минулого місяця.
Варто зазначити, що і Польща, давно веде переговори з США про розміщення на своїй території американської бази.
Створення на території Польщі бази армійської авіації відповідало б інтересам США. З таким твердженням виступив командувач американськими ВВС в Європі і Африці генерал Тод Уолтерс.
При вирішенні питання про те, яка база повинна бути розміщена на території Польщі, необхідно виходити з того, які завдання перед нею постануть, – зазначив він. – В даний час на території Польщі на ротаційній основі дислокується танкова бригада, ротаційна авіабригада і невелика штабна структура. Зараз на переговорах обговорюється питання про те, які сили ми могли б розгорнути в Польщі при витратах приблизно в 2 млрд євро ".
Така структура, на думку генерала, могла б "виглядати як авіаційний центр, як центр управління безпілотними літальними апаратами або як штабна структура".
"З огляду на продемонстроване Польщею прагнення, думаю, що розміщення бригади армійської авіації на ротаційній основі відповідало б нашим інтересам, – зазначив він. – Нас влаштовує та пропозиція, яку висунуто на переговорах, оскільки Польща продемонструвала свої можливості приймати американські бойові частини на ротаційній основі".