Представники організацій громадянського суспільства вимагають проведення ефективного і незалежного розслідування підпалу будинку очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна та відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це йдеться в заяві на сайті Центру прав людини ZMINA

“Змушені констатувати, що Україна залишається небезпечною країною для роботи громадських активістів та правозахисників, а її активні громадяни, які намагаються просувати реформи та протидіяти корупції, часто змушені платити за це безпекою, здоров’ям і навіть своїм життям, як це сталось із Катериною Гандзюк”.

З огляду на це представники понад 3 десятків організацій громадянського суспільства вимагають:

від Національної поліції та органів прокуратури – розслідувати напад на будинок Шабуніна, встановити виконавців і замовників; надати державну охорону Шабуніну та його родині; розслідувати напади на інших антикорупційних активістів в Україні.

від Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для здійснення парламентського контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів – взяти під контроль розслідування підпалу будинку Шабуніна.

від президента Володимира Зеленського – публічно засудити напади на Шабуніна та інших антикорупційних активістів в Україні; взяти під особистий контроль розслідування усіх цих справ.

від ВР та президента – відправити у відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова як особу, яка “персонально відповідає за саботування реформи поліції та систематичну безкарність у розслідуванні нападів на громадських активістів в Україні протягом останніх 6 років”.

Нагадаємо, Голова правління та співзасновник “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін заявив, що його будинок підпалили, минулося без жертв.

В останньому дописі Шабунін зазначив:

Всередині будинку усе ще гірше, ніж зовні. Для життя він непридатний.

Будинок не застраховано. Банально руки не дійшли :(.

Поліція зареєструвала провадження по умисному пошкодженню майна шляхом підпалу (ст. 194 ч2 ККУ).

Я не погоджуюся з такою кваліфікацією. Підпал вночі будинку, в якому сплять люди, – це не про пошкодження майна.

Слава Богу, що сусідка не спала о 2:30 ночі, що дітей не було вдома, що батько вчасно перекрив подачу газу в дім.

Все могло закінчитися набагато гірше.

Друзі, щиро дякую вам за кожен ваш пост, меседж чи дзвінок з підтримкою. Вибачте, що не відповідаю.

Найближчими днями відпишусь/відзвонюся кожному.