Новий склад ЦВК встиг в останній момент призначити вибори в понад 120 ОТГ в 22 областях на 23 грудня.

Як зазначила нардеп Ганна Гопко, серед цих областей знову немає Закарпатської.

Днями відвідала Закарпаття, зокрема, Перечинську громаду, і переконалася, як, з одного боку, створення ОТГ дає поштовх позитивним змінам, а з іншого – як голова ОДА всіма можливими методами перешкоджає створенню і розвитку громад, – інформувала Гопко.

В Україні створено понад 800 ОТГ, Водночас хочеться звернути увагу, що на Закарпатті створено лише шість ОТГ, які охоплюють менше 5% території області – за цим показником область посідає останнє місце в Україні (навіть у сусідніх Львівській та Івано-Франківській областях, які також пасуть задніх, створено десятки громад, що покривають понад 20% території областей, а в областях-лідерках цей показник перевищує 60%).

По суті, реформу децентралізації на Закарпатті зірвано, й ні для кого не секрет. Виникає питання до влади – це умисна політика голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля?

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У мене запитання до Президента і уряду: доки Ви триматимете на посаді відвертого саботажника, який зриває реформи?! І не лише реформу децентралізації! Нападкам Москаля піддаються і медична, й освітня, й інші реформи, – зазначила Ганна Гопко.

На моє переконання, є абсурдною ситуація, коли призначений із Києва керівник області замість реалізації державної політики навпаки щосили гальмує реформи, зокрема, й реформу децентралізації.

Центральна влада в особі президента й уряду має припинити саботаж децентралізації на Закарпатті – або змусити голову обласної адміністрації забезпечити реформу, або призначити іншого голову адміністрації.

Сподіваюся, що новообрана Центральна виборча комісія найближчими днями розблокує процес виборів до новостворених ОТГ, і понад мільйон українців зможуть обрати владу в 133 громадах й отримати належні бюджети вже 2019 року.

Експерт з децентралізації Володимир Феськов давав коментар Укрінформу  з цього приводу. Феськов дивується, чому раніше ОДА на чолі з Москалем, деяким громадам давала висновки на створення ОТГ і тоді це не суперечило законодавству, а зараз сталися ніби якісь правові колізії. Більше того, в Україні активно створюються ОТГ і всі ОДА дають висновки без заперечень, то невже всі порушують законодавство, а Закарпатська ОДА така прискіплива?