Прокурор Олег Грицак примудрився за кілька років зробити стрімку кар’єру в правоохоронних органах
Про це йдеться в журналістському розслідуванні Bihus.info.
Як відомо, син нинішнього очільника СБУ на початку 2014 року відкрито виступав проти активістів Революції Гідності, але йому якось вдалося уникнути люстрації.
За ці роки Олег Грицак примудрився дослужитися від прокурора Оболонського суду Києва до заступника прокурора Полтавської області
22 січня 2014 роки син Грицака клопотав про арешт студентів університету імені Карпенка-Карого Вадима Ковальова і Данила Окулова, а вже через два дні він вимагав заарештувати громадського активіста з Тернопільщини Сергія Симонова.
Відзначається, що закон про очищення влади передбачає, що під люстрацію потрапляють ті силовики, які підтримували клопотання про арешт активістів та учасників Революції Переваги.
У той же час указується, що в трьох випадках Грицаку відмовляли у клопотанні, і активістів відпускали під домашній арешт. Після Майдану він деякий час працював під керівництвом Клюге, яка згодом потрапила під люстрацію.
Кар'єра Олега Грицака далі пішла вгору, і його призначили заступником прокурора Полтавської області. На питання журналістів про те, чи вважає він законним переслідування активістів, він відмовився відповідати.
Олегу Грицаку у січні 2014 було 24 роки, але він уже мав чималий стаж роботи: 3 роки пропрацював юристом ТОВ "Ольвія-1", а потім 2 роки в органах прокуратури. Після революції Грицак-молодший певний час працював під керівництвом Ілони Клюге у військовій прокуратурі Центрального регіону.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк вважає прокурорів лише інструментами тодішнього керівництва:
"Досвідчені слідчі і прокурори, розуміючи, що відбувається, лягали на лікарняний або знаходили собі якісь інші причини для того, щоб не приймати рішення. А керівники вибирали наймолодших, недосвідчених, які не усвідомлювали, чим для них це може закінчитися".
А адвокат родин Небесної Сотні Віталій Титич вважає, що усі прокурори, які порушували закон при переслідуванні активістів, мають понести відповідальність.