Нещодавно в ЗМІ була поширена заява екс-президента Віктора Ющенка, в якій він звинувачував Юлію Тимошенко в тому, що вона під час зустрічі з Єрусалимським Патріархом зверталася до нього з проханням призупинити процес визнання Православної церкви України.

Про це повідомляє прес-служба партії «Батьківщина»

Прес-служба партії «Батьківщина» звернулася до Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини, Сирії, Аравії, всього Йордану, Предстоятеля Єрусалимської Православної Церкви Феофіла III з проханням прокоментувати ці повідомлення. Нижче наводимо текст розмови.

«Зараз деякі засоби масової інформації в Україні поширюють повідомлення, нібито за кілька днів перед рішенням Синоду (Константинопольського патріархату) про надання Українській церкві Томосу про автокефалію Юлія Тимошенко їздила в Єрусалим і просила Вас, патріарха Феофіла III, зупинити визнання Православної церкви України».

Теофіл III: Це дурниця. Я не маю до цього ніякого відношення. Це дуже дивно. Я спростовую це. Ми ніколи не обговорювали з нею ці речі. Це повна брехня. Це брехня, поширена з використанням мого імені. Ті, хто за цим стоять, грають у політичні ігри заради досягнення власних цілей. Таким чином Ющенко, також про це, каже неправду ». – відповів патріарх.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
-Таким чином Ющенко каже неправду, – запитували журналіст

Теофіл III: Так. Він брехун. Він бреше. Він повинен поважати мій статус і те, що я запросив його в Патріархат.

Партія «Батьківщина» вимагає від Віктора Ющенка та інших осіб, що озвучили цю брехню, а також засобів масової інформації, які її поширювали, публічних вибачень і спростування неправдивих відомостей.

Нагадаємо, перебуваючи в Стамбулі Віктор Ющенко заявив, що прем'єр-міністр України (з 2007-го по 2010 рік) Юлія Тимошенко просила патріарха не поспішати з наданням томосу про автокефалію української православної церкви.

 

Джерело