Спеціалізована антикорупційна прокуратура України повідомила про підозру голові Чернівецького обласної Ради Івану Мунтяну. Чиновника звинувачують у вимаганні 400 тисяч доларів у підприємця за передачу в оренду оздоровчого комплексу “Брусниця”.

Вимагання хабара, в якому підозрюють Мунтяна, могло статися ще в липні 2019 року, повідомляє САП.

Правоохоронці задокументували то, як в період з серпня по жовтень минулого року він встиг отримати різними траншами частину хабара – 180 тисяч доларів.

“На сьогодні слідством зібрано достатньо доказів для повідомлення вказаною посадовій особі про підозру у проханні надати і одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі,” – заявляє Антикорупційна прокуратура.

Так само повідомлено про підозру і самому підприємцю, який заносив гроші голові Чернівецької облради. За це Мунтяну загрожує до 12 років за гратами, а підприємцю – до 10 років.

Що відомо про курорт “Брусниця?

Майже рік тому почалася передача обласного комунального підприємства в оренду. Тоді підприємець отримав нежитлові приміщення. А вже 9 жовтня 2019 року санаторій передали в повне користування.

Брусниця – бальнеологічний санаторій, який базується на Брусніцком родовищі мінеральних вод в Кіцманському районі. У медзакладі лікують опорно-руховий апарат, шлунково-кишковий тракт, захворювання нервової системи. Санаторій славиться унікальними природними цілющими водами.

У 2017 році санаторій планували переобладнати в реабілітаційний центр для учасників АТО.