Деякі студенти Києво-Могилянської академії звинуватили у сексизмі викладача факультету правничих наук, члена Координаційної рада з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України Олексія Курінного, передає Корупція. Інфо
Популярне: Вас знайдуть!!! Нові правила призову вас шокують. В це важко повірити
Про це стало відомо зі сторінки акції "Ні насиллю в університеті!" в соціальній мережі Facebook.
Там повідомляється, що на території та в корпусах Києво-Могилянської академії з'явилися наліпки від анонімних активістів про сексизм, насилля та сексуальні домагання.
На частині наліпок йдеться й про постать Курінного. Там вказуюється про те, нібито він "дозволяє собі сексистські коментарі та сексуальні домагання до студенток".
Зокрема, увагу активісток привернув запис Курінного в соцмережі, датований 20 травня 2015 року, в якому викладач висміяв зовнішній вигляд деяких студенток під складання іспитів.
"Прийняв, нарешті, заліки у трьох груп студентів. Успішно витримав випробування міні-спідницями. Ну, не спокусиш мене ось таким! І раптом – побачив студенточку з пірсингом… кількома… Так ледве втримався, щоб не поставити по додатковому балу за кожен із пірсів (7 балів). Але не поставив. Я ж принциповий викладач", – написав тоді Курінний.
Акція протесту була запланована на середу, 14 червня, в Києво-Могилянській академії. Але захід не відбувся.
Як йдеться групі FemSolution в соцмережі Facebook, його зірвав гурт людей, який "заблокував вхід до запланованого місця акції, а також чинив спротив при спробі студенток увійти на територію студентського містечка".
У спільноті повідомляється, нібито, окрім застосування фізичного насилля щодо учасниць акції, ці люди вигукували гомофобні повідомлення та через акт дарування квітів намагалися "вилікувати" їх від небезпечного фемінізму й гомосексуальності.
За словами Михайла Кублія, одного з юнаків, які протидіяли феміністичній акції, ту ситуацію, яка виникла навколо Курінного, можна описати одним словом – травля.
Він зазначив, що серед людей, які зірвали акцію протесту, були студенти, співробітники академії, а також друзі викладача, які вийшли його підтримати.
"Слід зауважити, що акція підтримки була абсолютно мирною, хлопці навіть намагалися вручити квіти тим декільком дівчатам, які прийшли протестувати проти Олексія. Проте такі спроби закінчилися односторонньою лайкою", – написав він.
Він зауважив, що за усім цим стоїть організація Amnesty International, "яка не один раз засвідчувала свою українофобську позицію".
"Це можна було спостерігати, як у заявах цієї організації про "недемократичність" і "порушення свободи думки", коли у 2014 році законодавчо було заборонено комуністичну ідеологію як ту, яка знищила мільйони українців, так і коли 9 травня цього року проросійські сили влаштовували провокації, ця організація затримання провокаторів назвала "насильством і порушенням свободи зібрань", – написав він
На скандал відреагував і колишній міністр освіти й науки України Сергій Квіт.
За його словами, контракт із викладачем Олексієм Курінним не був продовжений, тому він не працюватиме в академії. А дії активістів він оцінив як такі, що схожі на політичну провокацію.
"Група активних студентів організовує протест проти сексизму і сексуальних домагань в НаУКМА, які нібито старанно приховуються (!), що вже більше схоже на політичну провокацію. Сексуальні домагання – це не залицяння, а дуже серйозне звинувачення. Якщо б якась людина дійсно вдавалася б до таких дій, то негайно була б звільнена з НаУКМА", – написав він.
Окрім цього, він зазначив,що варто бути досить радикальними з тими людьми, які сприятимуть екскалації конфлікту.
"Зараз усі повинні зробити крок назад і припинити роздмухувати конфлікт, що, як і слід було очікувати, швидко виріс до протистояння "комуністів і фашистів" (права людини vs традиційні цінності). Ми це багато разів проходили. На мій погляд, усі, хто далі сприятиме ескалації конфлікту, незалежно від ідеологічної риторики, мають бути звільнені з Могилянки", – написав Квіт.
Сам же Курінний у коментарі назвав "сексистський скандал" політично-мотивованою провокацією.
"Ця провокація може бути зумовлена моєю активною громадсько-політичною діяльністю на ниві національної пам’яті, декомунізації й поширення української мови на ТБ і в ЗМІ. Для порівняння, публічні заяви Amnesty International містять протилежні заклики щодо припинення декомунізації, засуджують затримання "мирних демонстрантів" на 9 травня із забороненою комуністичною символікою, підтримують телеканал "Інтер". Така протилежність поглядів наштовхує на можливу приховану причину масового поширення сумнівної й незбалансованої інформації проти мене", – зазначив Курінний.
Він повідомив, що з травня 2017 року група Amnesty International почала звинувачувати його в сексизмі. Це відбувалося без спроби отримати пояснення чи досягти порозуміння.
"Я ніколи не знав і не бачив цих панянок, і не викладав їм! Конфлікту не було, а допис, на який вони посилаються, якраз і покликаний був показати неупередженість викладача під час іспиту", – пояснив Курінний