Окупанти продовжують робити все можливе для того, щоб сіяти паніку. Зокрема серед мешканців тих територій, які вдалося звільнити від росіян. На цьому наголосила Наталія Гуменюк.
Під час телемарафону речниця ОК “Південь” зазначила, що розслаблятися не варто нікому. Зокрема мешканцям Херсонської області та територій, які вдалося деокупувати.
За словами Гуменюк, намагання посіяти паніку серед мирного населення – звичний почерк окупантів та їхньої пропаганди. І саме на мешканців як Херсонщини, так і решти звільнених територій вороги чинитимуть максимальний тиск. Вони намагатимуться переконати, що невдовзі повернуться. І робиться це свідомо для залякування мешканців.
Пам’ятаємо, що вони просто з 24 лютого продовжують так званий марш у напрямку Одеси. Миколаїв, Одеса і Херсон завжди були у них на вустах, і вони не припиняли цієї риторики,
– наголошує Гуменюк.
Водночас вона підкреслила, що ЗСУ не сидять без діла. Наші військові закріплюють результати, яких вдалося досягнути на звільнених територіях тієї ж Херсонщини. За її словами, захисники України не дозволять, щоб окупанти ані психологічно, ані на військовому напрямку тиснули на цивільних. І саме з цією метою ворога будуть гнати далі, рідну землю – боронити, а з пропагандою – боротися.
А взагалі, українці зможуть деокупувати частину Луганщини та лівобережну Херсонщину до весни. Принаймні, так важає військовий експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Як він зазначив в ефірі інформаційного телемарафону, до кінця цього року ми зможемо почути позитивні новини з Луганщини.
На початку ж наступного року – з Херсонщини чи Запоріжжя.
“Я бачу ситуацію: до кінця 2022 року – як мінімум, це будуть позитивні події на Луганщині. Перший квартал 2023 року – це можуть бути позитивні події вже на запорізькому плацдармі та на лівобережній Херсонщині. Але сказати, що війна закінчиться навесні, – це дуже оптимістично, як на мене. Бо ще є тимчасово окупований Крим, який буде дуже нелегко звільняти. А також є частина Луганщини та Донеччини, які були захоплені з 2014 року. А там є дійсно лінія оборони, фортифікаційні споруди. Там буде дуже важко пробивати лінію оборони. Тому це, на мій погляд, затягнеться на довше”, – сказав Коваленко.
Водночас він підкреслив, що робити прогнози – невдячна справа, оскільки події у зоні бойових дій розвиваються непередбачувано, і може статися все, що завгодно.
Коваленко також прокоментував ситуацію з масованими ракетними атаками та роботу ППО України. Він наголосив, що наразі помітно зміни у нашій ППО, а саме розширилась номенклатура засобів, зокрема з’являється все більше західних зразків.
“Але у нас досить велика частина – це радянське ППО. І щоб отримати боєприпаси, ми маємо звертатися до країн, які використовують ці системи також. Це питання нагальне і гостре, тому що російські окупанти зараз збільшують ракетні удари”, – зазначив експерт.
Він додав, що також є загроза використання іранських балістичних ракет.
“Але Іран – це не та країна, яка може виробляти серійно велику кількість будь-якого продукту, який потребує високотехнологічного втручання. Ті ж самі БПЛА – їх не виробляють тисячами. Ті ж самі балістичні ракети – не в кількості тисячі одиниць, це сотні. І для себе вони залишають, щоб бути постійно у бойовій готовності. Саме тому Росії вони можуть надати наприклад від 100 одиниць балістичних ракет”, – вважає Коваленко.
За його словами, якщо росіяни будуть запускати ці іранські ракети разом з БПЛА чи авіаційними ракетами, то це буде досить серйозне навантаження на нашу ППО, і можливі “прориви” оборони. А це дуже небезпечні балістичні ракети, їх складно перехопити, і в цьому небезпека.
Наразі Україна очікує від партнерів зенітно-ракетні комплекси, які можуть допомогти у боротьбі з цими ракетами. Це в першу чергу франко-італійські SAMP-T. Але чи задіють росіяни іранські ракети, покаже час.