Балерина Ірина Савельєва, народна артистка Білорусі, померла 19 серпня. Їй було 89 років.

Інформацію про це підтвердили в Національному театрі опери і балету Білорусі.

Ірина Савельєва народилася в 1931 році в Ленінграді. У 1951-му закінчила Ленінградське хореографічне училище. Працювала в театрах Ашхабада, Душанбе (удостоєна звання заслуженої артистки Таджицької РСР), Челябінська і Самари.

У 1959-1972 роках – одна з провідних танцівниць Театру опери і балету Білорусі. Серед її кращих партій Одетта-Оділлія в «Лебединому озері» і Аврора в «Сплячій красуні» Чайковського, Гамзатті в «Баядерці» Мінкуса, Джульєтта в «Ромео і Джульєтті» Прокоф’єва, Фрігія в “Спартаку” Хачатуряна і Кітрі в «Дон Кіхоті» Мінкуса, Царівна в «Казці про мертву царівну і сім богатирів» Дешевова, Марія в «Мрії» Глібова, Онежка в «Світі і тінях» Вагнера.

Ще з 1962-го Савельєва почала викладати в Мінському хореографічному училищі. У 1971-1977 роках вона була його художнім керівником, до 2013 року викладала там класичний танець.

Серед її вихованок – народні артистки Білорусі Людмила Бржозовська, Ніна Павлова, Ольга Гайко та заслужена артистка Білорусі Марина Вежновець.

– Ми вчилися у Ірини Миколаївни з шостого класу, – каже Марина Вежновець. – Наш випуск – дев’ять балерин, які танцюють і є провідними артистками і в білоруському Оперному, і в театрах інших країн. Ми дуже дружні до сих пір. Крім професійних, вона заклала в нас справжні людські якості. І її слова завжди з нами.

За всі роки роботи в театрі не було дня, щоб ми її з вдячністю не згадували. Кожен день ми стаємо до балетного станка і подумки розмовляємо з нею. Все, що Ірина Миколаївна передала нам – знання і досвід – ми дбайливо зберігаємо. Я передаю це своїм учням, мої учні будуть передавати наступним. Вона живе в нас і буде жити в наших учнях.