Лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк записав відео, яким закликав українців підтримати білорусів, які вийшли на масові протести проти фальсифікацій на виборах президента. Своє звернення він оприлюднив у Facebook.

“Зараз прийшов такий “чудовий” час, коли в наших сусідів-білорусів біда. Тривають протести, великі масові протести. І всі артисти, які хочуть зберегти свої гастролі в цій країні, позасовували собі, вибачте, язики в одне місце і перечікують. Згадайте, як нас підтримала Білорусь. Згадайте, чия була кров на Майдані. Згадайте друзів, які стояли за нас і вірили в нас”, – заявив Хливнюк, підкресливши, що він не закликає втручатися у події в Білорусі чи насаджувати свою думку, однак просить підтримати людей.

“Ми будемо дуже обережними, я сподіваюсь, у своїх висловлюваннях, як має бути у сусідів, тому що це не наша країна, вони самі розберуться. Але почуйте слова підтримки: ми дуже переймаємося, і хотіли б дуже, щоб у вас не було крові і травм, щоб ваша країна була цвітучою, багатою і щасливою”, – наголосив співак.

Він тако жповідомив, що серед затриманих учасників протестів у Мінську є його друзі.

Нагадаємо, 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в мітингувальників гумовими кулями. У понеділок увечері 10 серпня протести поновилися. Силовики в Мінську відкрили вогонь по протестувальниках.

У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів. Кандидат у президенти відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прессекретаря, Тихановська не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком Сергієм Тихановським у СІЗО.