Україна готує контрнаступ на окуповані території. Але жодних деталей, звісно, зараз ніхто не буде оприлюднювати. Усі все побачать, коли операція відбудеться.
Про це розповів колишній очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Йому не подобається, що в багатьох іноземних ЗМІ часто з’являються деталі щодо майбутнього контрнаступу ЗСУ, які не відповідають дійсності.
«Писали, що будемо вести наступ на Кремінському напрямку з певними механізованими бригадами, “Бредлі”, ракетами і так далі. Це ж дає можливість ворогу підготуватися. Нехай наступ буде там і тоді, коли це чітко спланує Генштаб та військове командування. Ми ж будемо і надалі допомагати Силам оборони, як це робили цілий рік», – зазначив Гайдай.
Як повідомив Гайдай, ситуація поблизу Кремінної та інших населених пунктів складна, але контрольована. Росіяни роблять постійні хвилі наступу, але отримують спалену техніку та втрати серед особового складу.
Тому загарбники суттєво збільшили обстріли позицій з важкої артилерії. Однак є багато хороших новин про “бавовну” на території окупованої Луганщини. До прикладу, в Кадіївці та біля Сватового. Це полегшує ситуацію.
«Дехто каже про артилерійський голод. Ні, снарядів у них достатньо. Але такі перебої з логістикою допомагають Силам оборони», – наголосив Гайдай.
Зараз окупанти не мають успіху ні біля Білогорівки, ні біля Кремінної. ЗСУ продовжують знищувати росіян.
Гайдай також зазначив, що Ворог на Сході країни намагається знайти ефективні методи ведення війни. Тенденція до закидання української сторони трупами російських військових все ж актуальна.
За його словами, окупанти також вдаються й до нової тактики на полі бою.
Що нового вигадали росіяни
Сергій Гайдай пояснив, що у росіян є чіткий поділ тактики мобілізованих та кадрових військових.
За його словами, щодо мобілізованих окупантів, то модель залишається незмінною.
“Вони намагаються трупами закидати наші позиції”, – переконаний він.
Втім, на Кремінському напрямку в строю є ще кадрові військові Росії. Вони діють по-іншому: намагаються розробляти різні тактики наступу для того, щоб там отримати бодай якийсь успіх.
Це і наступ одразу буквально через хвилину після артобстрілу,
– розказав він.
Гайдай підкреслив, що у цей момент вони опиняються дуже близько до позицій ЗСУ завдяки просуванню важкої техніки.
“Вона йде декількома одиницями, а піхота просто між одиницями БТРів чи танків намагається просуватися”, – зауважив він.
Саме в цьому і полягає нова тактика росіян на Луганщині.
Нова техніка ворога
Сергій Гайдай повідомив, що, окрім цього, окупанти застосовують новітню техніку “Термінатор” – це така легкоброньована машина.
Не всі вони залишилися на ходу зараз, деякі вже поспалювали наші захисники, але все ж таки є,
– наголосив він.
На його думку, у такий спосіб воюють лише кадрові російські військові.
Не варто забувати, що російські мобілізовані, які переважно й борються за незрозуміло що на українській землі, залишаються виключно гарматним м’ясом й від них нововведень очікувати не варто.
У той же час, На Сватівського напрямку ситуація досить складна, проте ворогові не вдалося зайняти жодної української позиції, при цьому він продовжує втрачати у живій силі та техніці.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів Юрій Федоренко 92 бригада, командир роти БПЛА.
“Північніше, в районі Гірняківки, йдуть надскладні бої. Є декілька мігруючих позицій, які переходять з рук в руки. Але ініціатива – на боці ЗСУ і ворог несе набагато більші втрати в живій силі”, – розповів він.
За словами командира, ворог уже не може застосовувати таку кількість боєприпасів, як на початку війни – раніше росіяни вистрілювали по 40 тисяч снарядів на добу, а тепер близько 17-18 тисяч. Він наголосив, що зниження активності відчувається лише на непріоритетних напрямках, а на таких як Бахмут, Соледар, Кремінна, Мар’їнка, цього не відчувається. Ба більше – на деяких ділянках вогонь навіть посилюється.
“Отримання більш дальнобійних ракет дозволить вражати склади на значній відстані від лінії фронту. Інтенсивність обстрілів тоді в рази знизиться, що дозволить створити паритет в артилерії і забезпечити просування вперед і деокупацію територій”, – зазначив Федоренко.