Друзі, ні для кого не секрет, що Україна вже понад 20 років живе в умовах олігархічної Політики. Всім здавалося, що так буде завжди. Коли олігархи можуть купувати цілі партії, щоб отримувати потім вигідні для себе Рішення, пише у своєму Фейсбуці Михайло Шнайдер. І всі українці прекрасно знають перелік цих самих олігархів. Якщо ми запитаємо на вулиці людей, хто такі олігархи і які у них прізвища, ми це почуємо. Може, одного або двох люди забудуть, але більшість назвуть. Ахметов, Фірташ, Порошенко, Медведчук, Коломойський, Пінчук і Інші. Їх всі знають.
Ну а Володимир Зеленський, запропонував нарешті ліквідувати цю олігархічну систему. Це абсолютно нормальна пропозиція, що було потрібно зробити ще після помаранчевої революції.
Але на жаль, старі політики це не зробили.
І всі вони повинні запам’ятати – у держави є різні інструменти для того, щоб забезпечити реальне відділення крупного бізнесу від політики.
Всі ці інструменти будуть застосовані.
Включаючи дуже потужну підтримку від наших партнерів на Заході.
Ну а тепер кілька слів з приводу звернення Денисової.
Якщо спробувати знайти інший приклад, коли б Уповноважений Верховної Ради з прав людини звертався з листом до керівництва парламенту в період між першим і другим читанням законопроєкту, щоб заблокувати цей самий законопроєкт, так такого прикладу немає.
Треба подивитися уважно – чи не порушила Денисова присягу Уповноваженого з прав Людини.
Принаймні зараз очевидно, що омбудсмен діяла політично заангажовано.
І до речі, у Ради є право не чекати, поки будь-який законопроект буде розглянутий Венеціанською Комісією.
Направляти туди текст законопроєкт, підготовлений до першого читання, коли відомо, що до другого читання підготовлено сотні поправок, це відверта насмішка над самою ідеєю співпраці з Венеціанською Комісією. Олігархи просто намагаються дискредитувати законопроєкт через вигадану неконституційність і загальмувати його розгляд.
І не варто забувати про те, що якщо потрібно, “Слуга Народу” своїми силами проголосує за нього.
Будь-які розмови про неконституційність або конституційності законопроекту по деолігархізації зараз просто позбавлені сенсу.
Адже вже існує дуже багато поправок до цього законопроекту, який прийнятий за основу.
Тому сподіваємося на розсудливість наших депутатів і пам’ятаємо про те, що все у нас буде ДОБРЕ.
Все буде УКРАЇНИ.
Нагадаємо, народні депутати подали 1 257 правок до законопроєкту президента Володимира Зеленського №5599, яким глава держави хоче побороти олігархів.
1 липня парламент у першому читанні ухвалив президентський законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
Закон про те, щоб чітко визначити, хто в Україні олігарх, а хто ні, і скласти список з таких людей. Крім того, він зобов’язує олігархів подавати декларації про доходи й накладає на них низку обмежень.
Водночас Державна уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова надала зауваження до “антиолігархічного” законопроєкту, за її словами документ може суперечити Конституції та порушувати права людини, а відтак не має бути підтриманим.
Законопроєкт про олігархів №5599 направили на експертизу до Венеціанської комісії.