російьскі загарбники ніяк не можуть змиритися з усіма поразками на фронті, тож готують новий наступ на Україну

Так, очікується він у лютому-березні очікується, з метою окупації всіх районів Донбасу. Однак якщо ЗСУ вдасться завдати вражаючого удару по окупантах і накопичити резерви, українські війська, ймовірно, в березні, першими почнуть свій контрнаступ на одному з напрямків.

Про це заявив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

В інтерв’ю українському виданню він розповів про те, що, швидше за все, спочатку, в лютому-березні, може відбутися масштабний наступ Росії. Змінити послідовність подій здатне нанесення українською армією разючого удару по російських окупантах.

“Я думаю, події відбуватимуться саме в такій послідовності. Змінити порядок речей може тільки нанесення уражаючого удару по російській армії. Сьогодні росіяни втрачають батальйон на добу. Це досить великі втрати. За тридцять діб втратити стільки ж батальйонів – дуже чутливо для військ РФ”, – зазначив Жданов.

Згідно з його прогнозом, за ситуацією на кінець лютого – початок березня стане зрозумілим співвідношення сил і засобів. І якщо окупанти все ще формуватимуть свої ударні угруповання, а Україна накопичить резерви, ЗСУ не чекатимуть ворога на полі бою і першими завдадуть удару хоча б на одному з напрямків.

“На мою думку, все буде вирішуватися приблизно на початку березня. Тоді ми будемо розуміти, які сили вдалося сформувати Російській Федерації і наскільки успішно у них йде друга хвиля мобілізації. При цьому мобілізовані нової хвилі практично не зможуть взяти участь у наступальній операції. Або ж їх, як в 1941 році, будуть кидати з однією гвинтівкою на двох проти наших кулеметів.

Водночас зазначається, що наприкінці лютого-початку березня ми будемо розуміти, яке угруповання вдалося зібрати їм, і яке є у нас. Якщо росіяни досі будуть формувати ударну групу, а Україна матиме резерв, думаю, ми не будемо чекати на ворога на полі бою і спробуємо зробити спробу наступу хоча б на одному оперативному напрямку. Ось саме про це, на мій погляд, і говорять наші західні партнери”, – підкреслив Олег Жданов.

Про те, що уже в січні-лютому 2023 року може відбутися наступальна операція Збройних сил Україні, яка призведе до капітуляції РФ говорив і політолог та публіцист Андрій Піонтковський

За його оцінками, слабке місце в обороні російських окупаційних військ – це лінія Мелітополь-Бердянськ (Запорізька область).

– Коли підмерзне ґрунт, буде можливість для наступу. Тобто час для активних бойових дій – січень-лютий… В української армії є ініціатива, є дуже слабке місце в російській обороні. Це лінія Мелітополь-Бердянськ з перспективою створення величезного котла, – зазначив Піонтковський.

На його думку, якщо Україна отримає озброєння, потребу в якому нещодавно озвучив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, українські воїни матимуть дуже серйозні шанси здійснити такий наступ. І він “вирішить результат війни”.

Йдеться про 300 танків, близько 700 БМП та 500 гаубиць. Саме про такі потреби для наступальної операції розповідав Залужний в інтерв’ю The Economist.

Піонтковський вважає, що січень-лютий 2023 року будуть вирішальними місяцями у війні, оскільки вони підходять для наступальної операції. Він зазначив, що вважає наступ ЗСУ базовим сценарієм розвитку війни в 2023 році.

– Я вважаю базовим сценарієм наступ української армії танками, бронетранспортерами, гаубицями, літаками в січні-лютому. Успішний наступ, який призведе до капітуляції РФ, – наголосив Піонтковський.

Він додав, що зараз зростає технічна перевага української армії. А терміни перемоги України залежать від поставок зброї західними союзниками, насамперед Сполученими Штатами.