На Генеральній асамблеї ООН заявлена чотиристороння зустріч президента України, Польщі, Молдови та прем’єра Грузії. Про це йдеться в опублікованому графіку Анджея Дуди.

Згідно з інформацією на сайті польського президента, спільна зустріч Анджея Дуди, Володимира Зеленського, Майї Санду та Іраклія Гарібашвілі відбудеться увечері (за місцевим часом) 21 вересня у приміщенні генконсульства Польщі у Нью-Йорку.

«20:00 Зустріч президента республіки Польща Анджея Дуди з президентом Республіки Молдова Майєю Санду, президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр -міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі», – йдеться у повідомленні.

Також під час перебування в США Дуда зустрінеться з президентами Бразилії, Монголії, Туреччини, Литви, Латвії та Естонії. Крім того, має відбутися зустріч з представниками керівних органів ООН.

Раніше посол Польщі при ООН Кшиштоф Щерський повідомив, що під час свого виступу на 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН Дуда зверне увагу на необхідність міжнародної солідарності, а також підкреслить те, наскільки важливим для світу є дотримання міжнародного права.

Згідно повідомлення агентства відомо, що Президент України Володимир Зеленський візьме участь у Генеральній асамблеї ООН, де виступить із промовою. Він також матиме низку двосторонніх зустрічей з лідерами інших держав, з представниками міжнародних організацій, зокрема, з генеральним секретарем ООН, з представниками бізнесу, інвесторами та з українською громадою у США.

Нагадаємо, що під час телефонної розмови з главою сесії Генасамблеї ООН, міністром закордонних справ Мальдів Абдуллою Шахідом, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, Україна планує обговорити ситуацію на тимчасово окупованих територіях під час поточної сесії Генеральної асамблеї ООН. Про це повідомляло Міністерство закордонних справ із посиланням на міністра Дмитра Кулебу.

«Дмитро Кулеба поінформував про намір України скликати дебати щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях нашої держави під час цієї сесії Генасамблеї ООН», – йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, Кулеба під час розмови окреслив пріоритети України під час сесії:

  • протидія російській агресії та деокупація Донбасу та Криму;
  • поліпшення умов життя українців на постраждалих від війни територіях;
  • подолання пандемії COVID-19 та її наслідків.

«23 серпня в Києві відбувся інавгураційний саміт Кримської платформи, яка консолідує міжнародні зусилля задля деокупації Криму. Ми розраховуємо на всебічну підтримку її роботи з боку ООН, адже досягнення кінцевої мети Кримської платформи – повернення Криму – відновить повагу до Статуту ООН та припинить грубі порушення міжнародного права», – сказав міністр.

Нагадаємо, раніше на неформальній зустрічі президентів парламентських і напівпрезидентських країн-учасниць ЄС, президент Польщі Анджей Дуда виступив за вступ України до Європейського союзу. Він заявив, що ЄС повинен продемонструвати, що не є клубом для обраних.

“Євросоюз не викликає довіри, якщо не надає можливість вступу тим партнерам, які роблять зусилля з модернізації і хочуть приєднатися до ЄС”, – Дуда.

“Тому я говорю про розширення. Ми Європа, континент, а не клуб для обраних. Ми повинні бути відкриті для інших європейських країн, для тих, які вже проводять реформи для вступу до ЄС”, – заявив Дуда.

Він підкреслив, що на сьогодні “залізна завіса” зроблена не з заліза, а з митних бар’єрів, візових обмежень і відсутності перспектив членства.

Він також зазначив, що в Польщі є консенсус з приводу вступу України до ЄС, і навіть через 10-15 років інший польський президент “буде говорити те ж саме, поки це питання не просунеться вперед”.