Українські війська насилу долають багатошарові мінні поля та укріплені рубежі оборони. Так, багато завдань доводиться виконувати піхоті.
Про це сказав командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський.
Загальновідомо, що ворога недооцінювати не варто. Генерал зазначає, що росіяни не дають українським силам швидко просуватися. Наразі є різні оцінки успіху українського наступу – як позитивні, так і негативні. Проте висновки робити зарано.
В наступі України на півдні є військова логіка. Його мета полягає в тому, щоб розділити російські сили і дійти до окупованих Мелітополя й Маріуполя, і, звісно ж, до Криму. Але саме на цій осі російські оборонні лінії найміцніші. Повільно чи ні, але наступ іде і він обов’язково досягне своєї мети, каже генерал Тарнавський.
Генерал Тарнавський наголошує, що його сили виконують важку і копітку роботу. За його словами, будь-яку оборону можна зламати, але потрібен час, терпіння та злагоджені дії.
Сьогодні Україна повільно виснажує свого ворога. Ба більше, останні зміни у військовому керівництві означають, що все далеко не гаразд. Тарнавський стверджує, що Україна ще не залучила свої основні ударні сили.
“Повільно чи ні, але наступ йде і він обов’язково досягне своєї мети”, – запевняє командувач.
До того ж, коли у генерала Тарнавського запитали про те, як ми можемо оцінити, провалився наступ чи має успіх?
Командувач, усміхаючись, відповів: “Якби наступ не мав успіху, я б зараз із вами не розмовляв”.
Також додамо, що ЗСУ, схоже, знайшли потенційно слабкі місця в російській обороні на Південно-Східному фронті і розгортають тисячі додаткових військ, нарощуючи темпи контрнаступу.
Про це йдеться в матеріалі CNN.
За інформацією журналістів, до цього Україна утримувала в резерві велику кількість підготовлених до контрнаступу військ, деякі з цих підрозділів оснащені більш потужною зброєю західного зразка. Наразі ж розгорнуто “основну частину” сил, задіяних у контрнаступальних операціях, але певна бойова міць все ще перебуває в резерві.
У статті йдеться, що, ймовірно, такі маневри принесли успіх українській армії: вдалося прорвати деякі елементи російських оборонних ліній на Південно-Східному напрямку, а резервні підрозділи, які з’явилися на полі бою, скористалися цією можливістю.
Наводяться слова джерел у 47-й бригаді ЗСУ, які підтверджують просування української піхоти під прикриттям артилерії.
“Екіпажі “Бредлі” знищують ворожу піхоту та їхню техніку”, – додають вони.
Військовий чиновник РФ також визнав, що ЗСУ змогли вклинитися на трьох ділянках російської оборони на Запорізькому напрямку, сказано в матеріалі.
Крім того, контрнаступ ЗСУ йде за планом і виправдовує очікування Заходу. Україна накопичила достатню кількість вогневої потужності, щоб у певний момент здійснити прорив на фронті.
Відповідну заяву зробив міністр ЗС Великої Британії Джеймс Гіппі в бесіді з журналістами The Telegraph.
За його словами, Київ у рамках контрнаступу широко застосовує план, який розробляли спільно з Лондоном і Вашингтоном.
Міністр також додав, що українське командування проявляє обережність, відмовляючись відправляти велику кількість піхоти і техніки на заміновані Росією території.
Гіппі закликав не чекати якихось ефектних сценаріїв, на кшталт тих, які можна побачити в голлівудських фільмах, оскільки реальна війна відрізняється від кіно.