Як висловився в ефірі 24 Каналу полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан, агресори почали несподівано перекидувати свої війська на новий напрямок. Схоже ворог планує створити “новий Бахмут”, адже саме це нагадують його дії поблизу Авдіївки.
Нині росіяни терміново перекидають війська на напрямок Авдіївки. Влада навіть закликала цивільних негайно виїздити з міста.
Співрозмовник пояснив, що першочергове завдання росіян на Авдіївському напрямку – відсунути українські війська від міста. Адже звідси наша артилерія може діставати навіть до Донецька й Макіївки.
Уся Донецька агломерація під ударом нашої артилерії. Для них це дуже боляче, адже розташуватися ні в місті, ні в пригороді вони не можуть. Тому й намагаються відсунути наш гарнізон,– пояснив Роман Світан.
Щоправда, росіяни намагаються це зробити вже всі 9 років війни. Втім, нічого не виходить, адже місто розташоване на підвищенні, а рубіж оборони на цьому напрямку відбудований надзвичайно грамотно.
Офіцер також пояснив низку причин, чому росіянам так і не вдається захопити Авдіївку чи бодай взяти місто в оточення:
рівнинна місцевість довкола – зокрема, Донецький аеропорт, розташований між Донецьком та Авдіївкою. Саме ж місто розташоване на височині;
неможливість відрізати шляхи постачання – за 9 років тут існує вже дуже багато механізмів потачання боєприпасів і військової амуніції;
складна місцевість Карлівського водосховища – один з берегів тут дуже високий і його займає українська артилерія, яка контролює й захищає район від оточення.
Там за останній рік пристріляний вже кожен кущ. Артилериста можна навіть не будити – він уві сні в будь-яке місце покладе необхідну кількість снарядів,– переконаний полковник запасу.
Найбільш запеклі бої на східному фронті відбуваються на 4 основних локаціях — у Мар’їнці, Вугледарі, Авдіївці та Бахмуті. До того ж саме у Вугледарі військовий потенціал російських окупантів значно знизився. Про це сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“До того ж Вугледару в цьому випадку я б відвів узагалі найостаннішу позицію. Тому що там потенціал у російських окупантів значно знизився. Вони зазнали серйозних втрат. І зараз без відновлення боєздатності підрозділів, яке може зайняти у них до місяця… А відновити темпи та інтенсивність штурмових дій вони не зможуть. Тобто у захисників Вугледара є певне вікно, можливості перевести дух”, — сказав він.
Щодо Авдіївки, за словами оглядача, ситуація така, що практично всі штурмові наступальні дії в районі цього міста здійснювали 1-й і 2-й армійські корпуси так званих “ЛНР” і “ДНР”.
“Тобто, грубо кажучи, “мобіки” тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей. І вони, звичайно ж, за своєю якістю значно поступаються, навіть у нинішньому вигляді, регулярним військам російських окупаційних підрозділів. У зв’язку з цим російське командування бачить перспективу в Авдіївці досягти певного результату в порівнянні з Бахмутом. І зараз відбувається те, що, власне, в певному сенсі очікувалося досить давно, — росіяни починають переоцінювати важливість Бахмута для них як для пункту вже якоїсь пропаганди, якоїсь реляції, досягнення на Донецькому плацдармі, і переорієнтовують свою увагу вже на Авдіївський напрямок”, — каже Коваленко.
Таким чином, на думку оглядача, російське командування намагатиметься посилити тиск з боку 1-го і 2-го армійських корпусів уже великою кількістю підрозділів своїх регулярних окупаційних військ.
“Чи вийде? Є досить серйозні сумніви, оскільки Авдіївка сама по собі, якщо порівнювати навіть із Бахмутом, ну так… Бахмут веде оборону дев’ятий місяць, а Авдіївка — дев’ятий рік. І цим усе загалом сказано. Це локація, яка куди більш стійка за своїми оборонними можливостями, навіть ніж, наприклад, Бахмут”, — резюмував Олександр Коваленко.